Anasayfa / Yazılım / Dosya Tarihleri Nasıl Değiştirilir

Dosya Tarihleri Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemlerinde, dosya tarihlerini değiştirebilirsiniz. Bildiğiniz gibi Windows, klasörler içinde detaylı listeleme yapıldığı zaman, dosyanın oluşturma tarihi, son düzeleme tarihi gibi bilgileri detaylı olarak sunmaktadır. İşletim sistemi üzerinde bu tarihleri değiştirme gibi bir şansınız yok malesef.

Reklamlar

Dosya tarihlerini değiştirmek için Nirsoft tarafından sunulan, Bulk File Changer yazılımını kullanabiliriz. Bu yazılım ile dosyanın oluşturma tarihi değiştirme tarihi ve son erişim tarihi gibi bilgileri kolaylıkla değiştirebilirsiniz. dosya tarihlerini değiştirdikten sonra yazılımı kaldırmanız durumunda, tarihlerin değiştirildiği hiçbir şekilde farkedilmemektedir.

Programın Türkçe dil desteği ve ücretsiz kullanım sunması da büyük avantaj. Dosya tarihlerini değiştirme işlemini basit bir yazılım ile kolayca yapabilirsiniz.

Reklamlar

Yazılımı ücretsiz olarak indirmek için tıklayın.

Sayfanın en altında Türkçe dil paketini de indirebilirsiniz. Türkçe dil paketini programın içine kopyalamanız yeterlidir.

Dosya tarihi değiştirme

Program tıkla çalıştır mantığı ile çalışmaktadır. Herhangi bir kurulum yapmanıza gerek yoktur. Yazılımı indirdikten sonra çalıştırıyoruz.

Dosya alanından, bilgilerini değiştirmek istediğiniz dosyayı seçerek programa ekleyin. Sürükle bırak yolunu kullanarak da dosyaları seçebilirsiniz.

Dosyayı seçtikten sonra üstte bulunan menülerden “Eylemler” seçeneğine tıklayarak “Zaman niteliklerini değiştir” seçeneğine tıklayın.

Dosya tarihi degistirme

Dosya zaman niteliklerini değiştirme ekranında “Oluşturma tarihi, Değiştirme tarihi, Erişim tarihi” gibi alanlardan dilediğinizi seçerek tarih / saat değerlerini girin.

Gerekli düzenlemeleri tamamladıktan sonra “Uygula“seçeneğine tıklayarak ayarlarınızı uygulayabilirsiniz.

Dosya zaman bilgileri

İşlemleri tamamladıktan sonra dosyanın bulunduğu klasörü , Windows detaylı listeleme ekranında listeleyerek veya dosyaya sağ tıklayıp detaylar sekmesinden, tarih ve saat bilgilerini detaylı olarak listeleyebilirsiniz. İşlemleri yapabilmek için İşletim sisteminde admin yetkisine sahip olmanız gerekmektedir. Dosyaya erişim ve düzenleme yetkiniz olmaması durumunda yazılım düzenlemeleri yapamayacaktır.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*