Anasayfa / Yazılım / Bu Windows Kopyası Orjinal Değil çözüm

Bu Windows Kopyası Orjinal Değil çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

sahtecilik

Windows işletim sistemlerinde sağ alt köşede çıkan ” Yazılım sahteciliği kurbanı olabilirsiniz. Bu Windows kopyası , orjinal Windows doğrulamasından geçmedi” uyarısının sebeplerini ve nasıl kurtulacağınızı anlatacağız.

Bu hatayla karşılaşmanızın sebebi, güncelleme sonrası microsoft tarafından işletim sisteminizin orjinal olmadığı yönünde bir tespitte bulunmasıdır. Eğer orjinal bir işletim sistemi kullanmıyorsanız bu hatayla karşılaşırsınız. Orjinal işletim sistemi kullanmanıza rağmen bu hatayı alıyor da olabilirsiniz. Çözüm için internette ,Loader ve Removewat gibi birçok programı bulabilirsiniz fakat yayın politikalarımız gereği bu yazılımları sizlerle paylaşamıyoruz.

Orjinal sisteminizden uyarıyı kaldırmak için aşağıdaki işlemi deneyiniz.

Orjinal sistem kullanıcıları çözüm için,  Denetim Masasından  Programlar ve özelliklere girin. Sağ taraftan Yüklü Güncelleştirmeleri Görüntüle  tıklayın.  KB971033 güncellemesini bulun ve kaldırın.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca aşağıdaki işlemide deneyebilirsiniz.

  1. Başlat düğmesini , Denetim Masası‘nı, Programlar‘ı ve ardından Programlar ve Özellikler‘i tıklatın.
  2. Yüklü güncelleştirmeleri görüntüle‘yi tıklatın.

  3. Microsoft Windows için Hizmet Paketi (KB 976932) öğesini ve ardından Kaldır‘ı tıklatın.

    Yüklü güncelleştirmeler listesinde Microsoft Windows için Hizmet Paketi (KB 976932) öğesini göremezseniz, bilgisayarınız muhtemelen SP1 yüklü olarak gelmiştir; bu durumda hizmet paketini kaldıramazsınız. Hizmet paketi listedeyse ancak gri renkteyse, hizmet paketini kaldıramazsınız.

Hala aynı hatayla karşılaşıyorsanız ücretsiz microsoft destek hattını arayarak Lisans numaranızı verip, aktivasyon numaranızı alabilirsiniz. Bu numarayı tekrar girerek İşletim sisteminizi aktif hale getirebilir ve sorunsuz kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatyada doğdu. Bilişim Destek Hizmetlerin'de çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın