Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook Gizli Fotoğrafları Görebilir miyim

Facebook Gizli Fotoğrafları Görebilir miyim

Facebook’ta kullanıcıların “Gizlilik ayarlarını” düzenleyerek gizlediği resimleri, fotoğrafları görebilir miyiz ? Bu konuda kullanıcılardan çok sık sorular alıyoruz. Gizlenmiş resimleri – fotoğrafları görmek için bir yöntem var mı ? Bu resimler nasıl görüntülenir ? Bu sorularınızı cevaplayalım. Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor. Bu işlemi yapacağını vadeden hiçbir site veya formlara hesap kullanıcı adı , şifrenizi girmeyiniz ! Bu, sadece kişisel bilgileriniz riske atmak olacaktır.

Reklamlar

Eskiden Getuserid web sitesi aracılığıyla ve Picturemate eklentisi ile bu resimleri görebiliyorduk fakat Facebook’un yaptığı son geliştirmelerle birlikte bu işlemi yapmak kesinlikle mümkün değil.

Get user id aracılığıyla fotoğraflarını görmek istediğiniz kullanıcının profilini yazarak, kullanıcının user id’sini tespit ederek, bu id gizli resimleri görebilmek için kullanılıyordu.

Reklamlar

Facebook Gizli Fotoğraflar

Picturemate eklentisi de gizli resimleri görmek için kullanılan alternatif bir yöntemdi.

Gizli resimleri gorme

Bu konuda Youtube’da gördüğünüz videoların tarihlerine dikkat ettiğiniz zaman, hepsinin eski tarihli ve zaman aşımına uğramış işlemler olduğunu göreceksiniz. Bu yöntemler , başlıkları değiştirilerek tekrar tekrar yayınlanmaktadır. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi, sadece zaman kaybı..

Şuan yapılan gelişmelerle birlikte Gizli resimleri görmek için çalışan hiçbir yöntem yoktur.

Piyasada bu işlemi yaptığını vadeden birçok uygulama, eklenti ve website görebilirsiniz. Bu tarz siteler çoğunlukla hesap bilgilerini ele geçirme veya hesabı yönetme amacıyla kullanılmaktadır. Bu sistemlere kesinlikle güvenmeyiniz ve hesap bilgilerinizi girmeyiniz.

Facebook’ta gizli fotoğrafları görebilmek için yapabileceğiniz tek işlem, sahte hesap açarak kullanıcının sizi arkadaş olarak eklemesini sağlamaktır. Eğer kullanıcı resimlerini hiçbir arkadaşı ile paylaşmıyorsa, yani gizlilik ayarları “Sadece ben” olarak ayarlanmış resimler varsa bu resimleri görme şansınız yoktur.

Bu konuda sizlere tek önerimiz, kişinin tanıdığı veya ilgisini çekebilecek bir hesap açarak kişinin arkadaşlık davetinizi kabul ettirmektir. Bunun haricinde yapacağınız tüm araştırmalar ve işlemler zaman kaybı olacaktır. Üstelik bu işlemleri yaparken kendi hesabınızı da ciddi riske atabilirsiniz. Facebook, kullanıcı bilgi ve verilerini korumak konusunda oldukça titiz davranmaktadır. Sistemde böyle bir açığın olması durumunda, emin olun siz farketmeden bu açık kapatılacaktır. Facebook hakkında merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlar için sitemizde arama yaparak ilgili makalelere ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*