Anasayfa / Yazılım / Excel’de tik işareti nasıl yapılır

Excel’de tik işareti nasıl yapılır

Excel, Word veya PowerPoint sunucularında, çalışmalarınıza tik işaretini nasıl ekleyebilirsiniz ? Simgeler seçeneğini kullanarak, çalışmalarınıza özel karakterler ekleyebilirsiniz. Simgeleri kullanırken dikkat edilmesi gereken, doğru yazı karakterini bulmaktır. Her yazı karakteri farklı işaretler ve simgeler içermektedir.

Reklamlar

Segoe UI yazı tipini kullanarak Excel çalışmalarına tik (onay) işareti ekleyebilirsiniz. İşlemi yapmak oldukça kolaydır.

Diğer yazılımlar için Tik işareti nasıl yapılır makalemizi inceleyebilirsiniz.

Reklamlar

Tik işareti ve diğer simgeler nasıl yapılır ?

Tik işareti eklemek istediğiniz çalışmayı açın.

Ekle sekmesine tıklayarak “Semboller” seçeneğine tıklayın.

Sembol ekranında yazı tipi olarak “Segoe UI” seçin.

Açılan semboller ekranında tik işaretini bulabilirsiniz. Buişlemi daha kolay yapmak ve simgeyi daha kolay bulabilmek için Karakter kodu alanına “221A” yazabilirsiniz.

Simgeyi seçip ekle seçeneğine tıklayarak çalışmanızı ekleyebilirsiniz.

Birden çok tik işareti yapmak için, oluşturduğunuz simgeyi kopyala / yapıştır işlemi ile çoğaltabilirsiniz.

Ayrıca Ekle > Simge > Diğer Simgeler Simge iletişim kutusunda Özel Karakterler sekmesine tıklayarak, simgeleri otomatik ekleyebilmek için kısayol tuşu atayabilirsiniz.

Excel hakkında bundan sonra daha fazla yazılara yer vermeye çalışacağız. Sizde Microsoft Office yazılımları hakkında merak ettiğiniz bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu yöntem ile Office yazılımlarına istediğiniz simgeyi ekleyebilirsiniz. Bunun haricinde internetten kopyaladığınız simgeleri de kullanabilirsiniz fakat bu simgeler, çalışmayı gönderdiğiniz kişinin ekranında görünmeyebilir. Bu yüzden en pratik yöntem, yukarıdaki gibi sembolleri kullanmaktır.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*