Anasayfa / Mobil / Whatsapp Güncelleme Nasıl Yapılır

Whatsapp Güncelleme Nasıl Yapılır

Whatsapp uygulamasının sorunsuz çalışması için veya güncel özelliklere sahip olabilmek için uygulamayı sürekli olarak güncel tutmanız gerekmektedir. Eğer özel bir ayar yapmadıysanız , uygulamalar otomatik olarak güncellenmektedir. Android telefonlarda veya iPhone Manuel olarak güncelleme yapabilmek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Uygulamayı 2 farklı yolla güncelleyebilirsiniz. Telefon güncelleme ayarlarını kullanarak veya Google play aracılığıyla uygulamayı güncelleyebilirsiniz. Bu yöntemlerden en kolayı Google Play’i kullanmaktadır. Google play ile uygulamaların en güncel sürümünü takip ederek yükleyebilirsiniz.

Reklamlar

Whatsapp uygulaması nasıl güncellenir ?

Google Play arama alanına Whatsapp yazarak veya Uygulamalarım seçeneğine tıklayarak uygulama ekranını açın.

Uygulama ekranında Güncelle butonuna tıklayın.

Reklamlar

NOT: Eğer güncel bir sürüm yoksa güncelle seçeneğini göremezsiniz. Özellikle Beta kullanıcıları için hergün bir güncelleme yayınlanmaktadır.

Güncelleme yapıldıysa veya mevcut herhangi bir güncelleme yoksa görseldeki gibi bir ekran ile karşılaşırsınız.

İkinci bir yol olarak telefonunuzun Ayarlar / Telefon hakkında / Güncelleme merkezi seçeneğine giriş yaparak güncel tüm uygulamaları toplu olarak güncelleyebilirsiniz. iPhone telefonlar için Ayarlar / iTunes / Apple Store seçeneklerini takip edebilirsiniz.

Android ve iPhone telefonlarda bu işlemleri kullanarak uygulamayı güncelleyebilirsiniz. Bazı kritik hata ve değişiklikler sonrasında eğer yazılımınızı güncellemezseniz, Whatsapp sağlıklı olarak çalışmayabilir. Whatsapp’ın en yeni özelliklerini , herkesten önce görmek ve test etmek için Beta kullanıcı başvurusu yaparak, uygulamanızı güncel tutabilirsiniz. Beta kullanıcıları tüm yeni özellikleri herkesten önce kullanmaya başlayabilir. Whatsapp hakkında tüm soru ve sorunlarınız için sitemizde bulunan makaleleri inceleyebilirsiniz.

Reklamlar

Bir yorum

  1. Beta kullanıcısı olmak için ne yapmalıyım ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*