Anasayfa / Bilişim / Türk Telekom hediye kazandınız phishing dolandırıcılığı

Türk Telekom hediye kazandınız phishing dolandırıcılığı

Son zamanlarda çok sık karşılaştığımız bir dolandırıcılık yöntemini sizlerle paylaşacağız. Bunun çok farklı versiyonlarını sıkça gördük. Popup reklamlar ile kullanıcıların kart bilgilerini çalmaya yönelik bir yöntem. Reklamda; “Tebrikler, Bir samsung Galaxy S10, Apple iPhone XS veya Samsung Galaxy S9 kazanma şansı yakalamayı seçtiğimiz 100 kullanıcıdan birisiniz”. Hediyeler ve yöntemler değişiyor ama dolandıcıların amaçları aynı.

Reklamlar

HEDİYE KAZANDIĞINIZI İDDİA EDEN HİÇBİR SİTEYE GÜVENMEYİNİZ !

Sayfanın, Türk Telekom ile hiçbir bağlantısı yoktur ve tamamen kullanıcıları dolandırmak için oluşturulmuştur.

Reklamlar

Sayfada küçük bir anket sunularak bu anketin sonunda hediye kazandığınız algısı yaratılıyor. Dalgınlık anında belki birkaç aşama ilerleyebilirsiniz fakat mantıklı düşündüğümüz zaman böyle bir hediye gönderilme ihtimaline inanmıyoruz değil mi ?

Her gün kısa bir anket için birkaç kullanıcıyı rastgele seçiyoruz. Karşılığında bizden veya sponsorlarımızdan bir hediye kazanma şansını sunuyoruz. Bu anket, kullanıcıları daha iyi anlamamızı, güçlü ve zayıf yönlerimizi değerlendirmemizi ve hizmetlerimizle kullanıcı deneyimimizi geliştirmemizi sağlar. 30 saniyeden fazla vaktinizi almaz. Yeni bir Samsung Galaxy S10, Apple Iphone XS veya Samsung Galaxy S9 kazanabilirsiniz. Hediye almak için tek yapmanız gereken birkaç soruya cevap vermek. Unutmayın: rastgele seçilen 100 kullanıcı bu daveti aldı. Hediye sayısı sınırlıdır!

Sahte yorumlar ile güveninizi kazanmaya çalışıyorlar.

Anket tamamlandıktan sonra kesinlikle hediyeyi kazanıyorsunuz! Kargo fiyatı adı altında küçük bir ücret alınacağı söyleniyor fakat kredi kartınızdan 25-30 dolar gibi ücret çekimi yapılıyor.

Bu ve buna benzer hiçbir oltalama tuzağına düşmemek için kredi kartı ve özel bilgilerinizi kesinlikle bu tarz sitelere girmeyiniz.

Eğer kredi kartı bilginizi girdiyseniz, çok hızlı bir şekilde internet alışverişine kapatarak, kartınızı iptal edin.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*