Anasayfa / Bilişim / Telefonu garanti dışı bıraktıran durumlar

Telefonu garanti dışı bıraktıran durumlar

Merhaba Ozengen.com takipçileri. Bugün, telefonu garanti dışı bıraktıran durumlar hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

Reklamlar

Günümüzde telefonlara gerçekten çok yüksek paralar veriyoruz. Bu kadar yüksek ücretler ödediğimiz cihazların bazı durumlarda garanti dışı kalması, oldukça can sıkıcı bir hal alıyor. Normal şartlarda cihazlar genellikle 2 yıl üretici garantisi altındadır. Eğer cihazda aşağıda sıraladığımız hatalardan biri ile karşılaşılırsa, cihaz bu süreyi doldurmadan garanti dışı kalır ve hasarı ücretini ödeyerek tamir ettirmek zorunda kalabilirsiniz.

telefon sivi temas

Reklamlar

Telefonum hangi durumlarda garanti dışı kalır ?

  1. Üçüncü tarafça sağlanmış bileşenlerden (kapaklar, kılıflar, şarj cihazları) kaynaklı olarak ortaya çıkan arızalar.
  2. Telefonunuzda herhangi bir ezik, kırık, bağlantı noktalarındaki hasarlar gibi dış görünüm hasarları cihazınızın garanti dışı kalmasına neden olur. Özellikle Apple bu konuda oldukça hassas davranmaktadır. Küçük bir ezikte dahi cihazınız garanti bırakılır.
  3. Yetkili servis dışında yapılan müdahalelerden kaynaklı arızalar.
  4. Kaza, kötüye kullanım, hatalı kullanım, yangın, sıvı teması gibi etkenlerden kaynaklanan arızalarda cihazınız garanti dışı kalır.
  5. Ürünün seri numarasının çıkarılması veya yıpranması sonucunda okunamaz duruma gelmesi.
  6. Ürün çalınmaya karşı özel güvenlik yazılımları aktif hala getirildiyse ve cihaz açılamaz durumda ise, cihazın size ait olduğunu kanıtlayan belgeler sunamıyorsanız ürün garanti dışı kalabilir.
  7. Cihaz üzerinde yapılan donanımsal değişiklikler.
  8. Telefonun aşırı duman veya toza maruz bırakılması.
  9. Mekanik titreşim ya da darbelere maruz bırakılması.
  10. Cihazın işletim sistemini değiştirme veya resmi olmayan kaynaklardan yazılım yükleme cihaza zarar verebilir ve veri bozulmasına veya veri kaybına neden olabilir. Bu tür eylemler garantinizi geçersiz kılabilir

kirik telefon

Telefonunuzu garanti dahilinde tamir ettirebilmek için bu maddelere dikkat ediniz. Aksi durumda çok can sıkıcı bir durum olan “Cihazınız garanti dışı!” cevabı ile karşılaşabilirsiniz. Bu maddelerin geneli firmaların lehinedir ve cihazı garanti dışı bırakmak istedikleri zaman gerçekten de çok saçma bir bahane ile cihazı garanti dışına çıkarabiliyorlar. Bu yüzden mümkün olduğunca telefonunuzu yukardaki durumlardan uzak tutmaya çalışın. Kolay gelsin.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*