Anasayfa / Multimedya / Youtube kanalı nasıl engellenir

Youtube kanalı nasıl engellenir

Youtube’da sizi rahatsız edern kanalları engelleyerek, bu kanallardan gelen video önerileri ve izlenme önerilerini kapatabilirsiniz. Özellikle aileler, çocukları için zararlı olabilecek kanal ve videoları bu yöntem ile engelleyebilir. Youtube, milyonlarca içeriğin olduğu bir video platformu. Bu kadar içeriğin içinde zararlı içerikği tespit edip engellemek biraz zor ve zahmetli bir iş. Çocuklarınız için kısıtlı mod seçeneğini aktif ederek de zararlı içeriklerin görüntülenmesini engelleyebilirsiniz.

Reklamlar

Şimdilik konumuza dönelim. Youtube’da kanal engelleme işlemi oldukça kolaydır. Engellemek istediğimiz kanala giriş yapıyoruz.

Youtube’da kanal nasıl engellenir ?

Kanalın üstünde bulunan seçeneklerden “Hakkında” seçeneğine tıklıyoruz.

Reklamlar

Kanal hakkında kısa bir açıklama ekranı göreceksiniz. Burada Bayrak simgesine tıklıyoruz.

Bayrak simgesine tıkladıktan sonra “Kullanıcıyı engelle” seçeneğine tıklayarak, kanalı engelleyebilirsiniz.

Eğer kanalın zararlı veya rahatsız edici içerikler yayınladığını düşünüyorsanız “Kullanıcıyı bildir” seçeneğini kullanarak Youtube Turkiye’ye geri bildirim gönderebilirsiniz.

Artık engellediğiniz kanal hakkında herhangi bir bildirim almayacaksınız. Engeli kaldırmak için tekrar aynı adımları takip etmeniz halinde “Kullanıcı engelini kaldır” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak kanalı engelini kaldırabilirsiniz. Youtube hakkında merak edilen tüm bilgiler için sitemizde arama yapabilir, resimli anlatımlara ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. Bu kanal engelleme değilki , kullanıcıyı engelleme , bu şekilde sadece bu kullanıcının size yorum yapmasını engellersiniz okadar. clickbait içerik olmuş yani. yakışmadı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*