Anasayfa / Bilişim / Word’de dipnot nasıl eklenir

Word’de dipnot nasıl eklenir

Belgelerde, anlatımınızı güçlendirmek ve açıklamalar yapmak için Word’de dipnot nasıl eklenir ? Konusunu resimli olarak anlatacağız. Aşağıdaki işlemleri takip ederek Word sayfalarınıza dipnotlar ekleyebilirsiniz.

Reklamlar

Dipnotlar, genellikle sayfanın en altında görünür ve son notlar da belgenin veya bölümün sonunda yer alır. Metinde yer almayan ve anlatımınızı güçlendirecek metinleri dipnot olarak sunabilirsiniz. Word dosyalarına eklenen dipnotlar, içeriğinizi oldukça zengin ve profesyonel göstermektedir. Dipnot ve Sonnot eklemek için aşağıdaki işlemleri kullanabilirsiniz.

İşlemler; Office 2003 , Office 2007, Office 2013, Office 2016 gibi tüm versiyonlarda geçerlidir.

Reklamlar

Dipnot ve Sonnot nasıl eklenir ?

Başvurular > Dipnot Ekle‘ye tıklayın. Kısayol tuşlarını kullanarak Dipnot eklemek için Ctrl+Alt+F tuşlarına da basabilirsiniz.

Dipnot ekle

Word metne bir başvuru işareti yerleştirir ve son not da belgenin sonuna eklenir. Son not eklemek istediğiniz yeri tıklatın. Başvurular > Son not Ekle‘yi tıklatın. Kısayol tuşlarını kullanarak eklemek için Ctrl + Alt + D tuşlarını kullanabilirsiniz.

İngilizce bir Office sürümüne sahipseniz Dipnot için; References > insert Footnote Sonnot için References > insert Endnote adımlarını takip edebilirsiniz.

insert footnote

Notlarınızı ekledikten sonra metin üzerinde dilediğiniz gibi değişiklik yapabilir, yazı içeriğinden notlarınızı düzenleyebilirsiniz.

Dipnot nasil eklenir

Dipnotları ve son notları ekledikten sonra görünümlerini değiştirebilirsiniz. Örneğin, sayı biçimini veya belgenizde göründükleri yeri değiştirebilirsiniz. Dipnot ve Son Not iletişim kutusunda istediğiniz seçenekleri belirleyin. Konum’un altında Dipnotlar’ı veya Son Notlar’ı seçin ve sonra da dipnotun veya son notun gösterilmesini istediğiniz yeri seçin. Biçim’in altında Sayı biçimi’ni seçin, Başlangıç için istediğiniz numarayı ayarlayın ve ardından Numaralandırma için Sürekli, Her bölümde yeniden başlat veya Her sayfada yeniden başlat’ı seçin. Tüm belge veya bulunduğunuz bölüm gibi değişiklikleri uygulamak istediğiniz yeri seçin, ardından Ekle’ye tıklayın.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*