Anasayfa / Yazılım / Windows 10 güvenlik duvarı kapatma

Windows 10 güvenlik duvarı kapatma

Windows 10 güvenlik duvarı kapatma işlemi için aşağıdaki 2 yöntemi kullanabilirsiniz. Güvenlik duvarı, bazı uygulama ve yazılımların kullanımını güvenlik nedeni ile engelleyebilir.

Reklamlar

Güvenlik duvarından kaynaklı erişim sorunları için , güvenlik duvarını kapatmanız gerekmektedir. Güvenlik duvarını kapatmak sisteminiz için herhangi bir sorun çıkarmayacaktır. Gerekli işlemleri yaptıktan sonra tekrar açabilirsiniz.

Güvenlik duvarı nasıl kapatılır ?

1.Yöntem: Güvenlik duvarı servislerini kapatarak, güvenlik duvarını devre dışı bırakabilirsiniz.

Reklamlar

Başlat arama alanına services yazarak veya çalıştır’a services.msc yazarak servisler ekranına giriş yapabilirsiniz.

Servisler ekranında “Windows Firewall” servisine sağ tıklayıp Stop seçeneğine tıklayın. Bu işlemden sonra güvenlik duvarı servisleri tamamen durdurulmuş olacaktır.

Windows 10 firewall

 

2. Yöntem: Alternatif olarak denetim masasını kullanarak işlemi yapabilirsiniz.

Windows 10’da Denetim Masasını açın ve Sistem ve Güvenlik seçeneğini seçin. İngilizce sistemler için Control Panel\All Control Panel Items\Windows Firewall ardından Turn windows firewall on or off seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Windows Güvenlik Duvarı yazısına tıklayın ve sol menüde çıkacak olan Windows Güvenlik Duvarı’nı etkinleştir veya devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.

Özel ağ ve Ortak ağ seçenekleri altında Windows Güvenlik Duvarı’nı kapat (önerilmez) seçeneğini seçin. Ve Tamam butonuna tıklayın. Güvenlik duvarı kapatılmış olacaktır.

Güvenlik duvarı tekrar açmak isterseniz aynı adımları takip edebilirsiniz. Servisler için Windows firewall servisini start etmeniz gerekmektedir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*