Anasayfa / İnternet / Google Chrome yavaşlık sorunu ve çözümü

Google Chrome yavaşlık sorunu ve çözümü

Google Chrome tarayıcılarda yavaşlama sorunları için çözüm yöntemleri sunacağız. Son zamanlarda kullanıcılardan; Chrome yavaşladı, yavaş çalışıyor, yavaş açılıyor veya yavaş yükleniyor gibi şikayetleri sıkça alıyoruz.

Reklamlar

Tarayıcı yavaşlama sorunu genellikle virüs kaynaklıdır. Tarayıcılar için yazılan malware tarzı virüsler, antivirüs’ler tarafından genellikle yakalanmadığı için temizlenemez. Bu tarz virüsleri temizlemek için özel malware temizleyici yazılımlar kullanacağız. Bunun haricinde tarayıcıların çok fazla işlemci veya memory kullanma gibi sorunları da vardır. Tüm bu sorunların çözümü için aşağıdaki adımları sırayla deneyiniz.

Chrome yavaşlık sorunu çözüm yöntemleri

1. Yöntem: Zemana AntiMalware son zamanlarda piyasaya çıkan en etkili malware temizleyicidir. Gerçek zamanlı koruma, Bootkit ve Rootkit koruması , tarayıcı temizliği , keylogger temizliği gibi birçok hizmet sunmaktadır.

Reklamlar

Programı indirmek için Tıklayın.

Yazılımı indirip bilgisayarınıza kurun. Programı çalıştırdıktan sonra “Tara” seçeneğine tıklayarak tarama işlemini başlatın. Tarama ortalama 2-3 dk sürmektedir.

Tarama tamamlandıktan sonra listelenen virüs ve zararlıları karantinaya al veya sil seçeneklerini kullanarak silebilirsiniz. Eğer herhangi bir zararlı tespit edilemediyse, bilgisayarınız temiz uyarısını göreceksiniz.

Virüs tarama işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

2. Yöntem: Yüksek CPU ve Memory kullanım sorunu için donanım hızlandırma seçeneğini devre dışı bıraktığınızdan emin olun.

Chrome Ayarlar chrome://settings/ ‘a giriş yapın. Gelişmiş seçeneklerden “Kullanabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan” seçeneğini kapalı duruma getirerek tarayıcınızı yeniden başlatın.

Chrome donanim hizlandirma

3. Yöntem: Reklam virüsleri vb. zararlı yazılımlar da tarayıcınızın yavaş çalışmasına neden olabilir. Bu tarz yazılımlardan kurtulmak için AdwCleaner yazılımı ile bilgisayarınızı tarayabilirsiniz. Programı indirmek için Tıklayın.

Program tıkla/çalıştır mantığı ile çalıştığı için herhangi bir kurulum yapmanıza gerek yoktur. Yazılımı çalıştırın ve lisans koşullarını kabul etmek için I Agree butonuna basın

adwcleaner lisans

Tara butonuna basarak tarama işlemleri başlatabilirsiniz.

adwcleaner kullanım 1

Taramayı yaptıktan sonra virüsleri Temizle butonuna tıklayarak silebilirsiniz. Son olarak tespit edilen virüsler hakkında bilgilendirme ekranı göreceksiniz.

adwcleaner kullanım 2

Tarama tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

4. Yöntem: Son olarak Chrome temizleme aracını kullanarak tarayıcı ayarlarını sıfırlayabilirsiniz.

chrome-temizleme-araci

#Chrome Temizleme Aracı Chrome’da sorun yaşamanıza sebep olacak , bilinen birçok zararlı yazılım ve ayarları kaldırmanıza yarayan bu küçük yazılı ile tarayıcınızı ilk günki gibi hızlı ve sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz. İlgili linkten yazılımı indirebilirsiniz.

İşlemlerden sonra sorunlar çözülecektir. Eğer tüm bunları yapmanıza rağmen sorun yaşıyorsanız yorum atmanız halinde tekrar yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Eline sağlık ..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*