Anasayfa / Yazılım / Windows’da gizli yönetici hesabı nasıl açılır

Windows’da gizli yönetici hesabı nasıl açılır

Ozengen.com takipçileri, bugün, Window sistemlerde ; Gizli kullanıcı hesabı nasıl açılır anlatacağız. Gizli yönetici hesabı nasıl açılır şeklinde kullanıcılardan sıkça sorular alıyoruz. Aşağıdaki iki adımı takip ederek tek tıkla işlemi yapabilirsiniz. Yöntem, Windows 7, 8 ve 10 sistemlerde kullanılabilir.

Reklamlar

Gizli yönetici hesabı olarak adlandırılan bu sistem açığını sizlerle paylaşacağız. Günümüzde Windows’da çeşitli gizli ve görünür kullanıcı hesapları oluşturmak mümkündür . Sayılamayan sayıda kişi, en iyi ve kullanıcı dostu İşletim Sistemlerinden biri olarak kabul edilen Windows kullanıyor. Bu makalede, gizli yönetici hesabı pencerelerinin nasıl oluşturulacağını kontrol edelim . Aşağıda verilen yöntemler, nasıl yapıldığına dair ayrıntılı bir prosedür verecektir.

Gizli yönetici hesabı nasıl açılır ?

Aşağıdaki kodu metin belgesine yapıştırın. Şifre ve Kullanıcı adı alanını dilediğiniz gibi düzenleyin.

Reklamlar
@echo off net user hidden password 123456/add

net local group Administrators Ozengen.com/add

Metin belgesini “gizlihesap.bat” veya “User.bat” olarak kaydedin. İsim çok önemli değil, herhangi bir isim verebilirsiniz.

Kaydettiğiniz .bat dosyasına sağ tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğine tıklayın.

Windows arka planda kullanıcı hesabını oluşturacaktır. Bilgisayarınızı yeniden başlatarak kullanıcı hesabına giriş yapabilir, kontrol edebilirsiniz.

Dilediğiniz zaman hesap yönetimi veya gelişmiş sistem özellikleri / kullanıcı hesapları ekranına giriş yaparak kullanıcı hesabınızı silebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*