Anasayfa / Bilişim / Kablosuz Wireless sinyal gücü nasıl ölçülür

Kablosuz Wireless sinyal gücü nasıl ölçülür

Windows işletim sistemlerinde kablosuz, wireless ağınızın sinyal gücünü görebilmek için Netsh komutlarını kullanabilirsiniz. Microsoft, Windows 2000’den bu yana işletim sisteminin bir parçası olan Netsh (Ağ Kabuğu) olarak bildiğimiz bir komut satırı yardımcı programı sunar . Bu komut satırı yardımcı programıyla, görüntüleyebilir, sorun giderebilir ve yapılandırabilirsiniz.

Reklamlar

Kablosuz ağ sinyali nasıl ölçülür ?

Kablosuz ağınızın sinyal seviyesini öğrenmek için herhangi bir yazılım yüklemenize gerek yoktur. Yapacağımız işlem oldukça kolay. Başlat Çalıştır’a CMD yazarak veya arama ekranına komut satırı yazarak, Windows komut satırını açıyoruz. Komut ekranına aşağıdaki komutu yazarak enter’a basın.

netsh wlan show interface

Reklamlar

Sinyal seçeneğinde ağınızın çekim yüzdesini görebilirsiniz.

Farklı ağ adaptörlerinde “Arabirimleri göster”, bilgisayarınızdaki tüm kablosuz bağdaştırıcıların bilgilerini görüntüler. Tek bir adaptör için bilgileri görmeniz gerekiyorsa, aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz;

Netsh WLAN show interface name=”Interface_Name”

Birden fazla arabirim kullanan kullanıcılar için bu komut kullanılabilir. İşlem hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*