Anasayfa / Donanım / Windows Açılış Sesi Kapatma

Windows Açılış Sesi Kapatma

Windows xp , Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerinde açılış sesini kapatmak için aşağıdaki işlemi yapabilirsiniz. İşlemi yaptıktan sonra oturum açtıktan sonra gelen başlangıç sesleri tamamen kapatılmış olacaktır.

Reklamlar

Açılış , başlangıç sesleri nasıl kapatılır ?

Nasıl yapılır ?

Başlat Çalıştır’a “gpedit.msc” yazarak ayarları yapacağımız paneli açıyoruz.

Reklamlar

gpedit

Yönetim panelinde Bilgisayar yapılandırması / Yönetim sablonları / sistem / Oturum açma seçeneklerini takip ediyoruz.

Windows başlangıç sesi’ni kapat” seçeneğine çift tıklayarak açılan menüde “Etkin” seçeneğini işaretleyerek tamam’a tıklıyoruz.

Windows acilis sesi

Ayarları kaydettikten sonra açılış sesleri tamamen kapatılmış olacaktır.

İşlem hakkında detaylar

Windows Başlangıç sesini kapat ve Denetim Masası’nın Ses öğesinde özelleştirilmesini engelle.

Microsoft Windows Başlangıç sesi, sistemi başlatma ve düğmeden başlatma sırasında duyulur ve Denetim Masası’nın Ses öğesinden açılabilir veya kapatılabilir.Bu ayarı etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak, otomatik olarak kullanıcıların varsayılan Windows Başlangıç sesi davranışını özelleştirmesini engeller.

Bu ilke ayarı etkinleştirilirse, Windows Başlangıç sesi tüm kullanıcılar için kapatılır.Bu ilke ayarı devre dışı bırakılırsa, Windows Başlangıç sesi tüm kullanıcılar için açılır.Bu ilke ayarı yapılandırılmazsa, Windows Başlangıç sesi tüm kullanıcılar için varsayılan olarak açılır ve Denetim Masası’ndaki Ses öğesinden özelleştirilebilir.

Ayarları uyguladıktan sonra sisteminizi yeniden başlatarak test edebilirsiniz. Regedit veya denetim masasından’da bu işlemi yapabilirsiniz fakat en pratik ve kullanışlı yöntem bu şekildedir. Windows ilke düzenleyici aracılığıyla oturum açma menülerinizi kişiselleştirebilirsiniz. Detaylar için panelde bulunan menüleri kontrol edebilirsiniz.

Reklamlar

Bir yorum

  1. Windows 10’da da işe yarıyor arkadaşlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*