Anasayfa / Mobil / Whatsapp Uçtan Uca Şifreleme Nedir Nasıl Yapılır
Sponsorlu Bağlantılar

Whatsapp Uçtan Uca Şifreleme Nedir Nasıl Yapılır

Whatsapp uçtan uca şifreleme

Whatsapp uçtan uca şifreleme

Whatsapp’ta son güncellemeden sonra kullanıcılar; “Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır. Daha fazla bilgi için dokunun” uyarısı ile karşılaştılar. Peki uçtan uca şifreleme nedir ? Ne anlama geliyor ? Nasıl bir yenilik sunuyor ? Bu konularda merak edilenleri sizlerle paylaşacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

NOT: Uçtan uca şifreleme, her iki taraf da WhatsApp’ın en son sürümünü kullanıyorsa, her zaman aktiftir. Uçtan uca şifrelemeyi kapatmak mümkün değildir.

Uçtan uca şifreleme nedir ?

“Uçtan uca şifreleme” mesajlarınızın, fotoğraflarınızın, videolarınızın, sesli mesajlarınızın, belgelerinizin ve aramalarınızın sadece siz ve iletişim kurduğunuz kişi tarafından okunmasına yarayan bir Crypto sistemidir. Whatsapp dahil , hiçkimse bu mesajlara erişemez. Özellikle bizim gibi ülkelerde özel kanallar ve servisler yoluyla herhangi bir verimizin kontrol edilmediğinden emin olmamız için önemli bir özelliktir.

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Yapılır ?

Özelliği kullanmak için son sürüm güncellemesini yapıyoruz.

Kişi bilgisi/grup bilgisi ekranını açmak için kişi veya grup ismine dokunun.

QR kodunu ve 60 haneli numarayı görmek için Şifreleme’ye dokunun.

Eğer sohbet edeceğiniz kişiyle fiziksel olarak yan yanaysanız, biriniz diğerinin telefonundaki QR kodunu tarayabilir veya görsel olarak 60 haneli numarayı karşılaştırabilirsiniz. Eğer QR kodunu tararsanız, ve kod doğruysa, yeşil bir tik işareti belirecektir. Kodlar eşleştiğine göre, kimsenin mesajlarınızı okuyamayacağına ve aramalarınızı dinleyemeyeceğine emin olabilirsiniz.

Eğer onaylama sırasında yan yana değilseniz. Ekran görüntüsünü Paylaş tuşunu kullanarak 60 haneli numarayı SMS, e-posta , sosyal medya gibi platformlardan karşı tarafa gönderebilirsiniz.

Uçtan uca şifreleme aktif olduktan sonra sohbet ekranındada “Şifreleme” aktif olduğuna dair bir uyarı simgesi belirecektir. Konu hakkında sorularınızı yorum ile bizlere iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın