Anasayfa / Mobil / Telefona izin verilmiyor hatası nedir ?

Telefona izin verilmiyor hatası nedir ?

Cihazınızda “Telefona izin verilmiyor” hatası mı alıyorsunuz ? Bu hata imei kaydı yapılmayan cihazlarda ortaya çıkar. Eğer telefonunuzu yurtdışından aldıysanız, telefonunuzun imei kaydını yaptırmanız gerekmektedir. Hatayla karşılaştığınız zaman acil numaralar haricinde herhangi bir arama yapamaz ve mobil hattınızı bu telefonda kullanamazsınız.

Reklamlar

İmei sorgulama yapmak için tıklayın.

imei kaydı nasıl yaptırılır ?

Telefon kayıt işlemi için pasaport sahibi olan kişilerin e-devlet sitesine veya abone kayıt merkezlerinden başvurması gerekiyor. E-devlet üzerinden yapmanız daha kolay olacaktır.

Reklamlar

Yurtdışı telefon kayıt harcı 618.60 TL ödeme yapmanız gerekmektedir.

Telefon imei öğrenme kodu *#06#. Telefon IMEI sorgulama için arama kısmına geçip telefon numarası olarak *#06# yazın ve arama tuşuna basın. Gelen IMEI numarası cihazınızın seri numarasıdır.

İmei kaydı yaptırmak için tıklayın.

Telefon kaydı için e-Devlet Kapısı üzerinden yapılan işlemde pasaport sahibi olan kişi, kendisine ait bilgileri sisteme girerek kaydını yapıyor. Telefon kaydettirme sırasında e-Devlet Kapısı üzerinden yapılan başvurularda kişiden herhangi bir belge talep edilmiyor. Bu işlemden sonra 1-2 hafta içerisinde telefonunuzun kaydı yapılmış oluyor. İşlemden sonra telefonunuzu sorunsuz kullanabilirsiniz.

Reklamlar

6 yorum

  1. Ben telefonu yurtdisindan aldim, Imei kaydi da yaptirdim ancak pasaportu yeniledikten sonra telefon kapandi ve bu hatayi verdi. Her pasaport yeniledigimde bu harci tekrar mi yatiracagim, bu ne sacma bir durum!

  2. Sefa Keklikçi

    Ben cihazı yurt içinden aldım ve benim cihazımdada aynı sorun var ne yapmalıyım acilll yardım !!!!!! Yani Kırıkkaleden aldım TELEFONA İZİN VERİLMİYOR hatası bendede var bide AĞDA KAYITLI DEĞİL kimseyi arayamıyorum

  3. teknosa’dan telefon aldım bu hatayı verdi sonra araştırınca gerçekten imei kayıtlı değilmiş öğrendim herkese ders olsun

  4. Çok yardımın oldu sağol kardeş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*