Anasayfa / Mobil / Ramazan için Telefon Uygulamaları

Ramazan için Telefon Uygulamaları

Ülkemizde adettendir, Ramazan ayı gelince tüm televizyonlar özel iftar ve sahur yayınlarına başlar, gazeteler Ramazan ayına özel promosyonlar verir. Ben de bu adetten uzak kalmayayım dedim ve ilgilileri için Ramazan ayına özel bazı iPhone ve Android uygulamaları derledim.

Reklamlar

 

iPhone Uygulamaları

İMSAKİYELER: Diyanet’in 81 il için yayınlamış olduğu imsakiyeyi takip edebileceğiniz bu uygulama ile bulunduğunuz ilde iftara ne kadar süre kaldığını bir uyarı yardımıyla görebilirsiniz. (ÜCRETSİZ)

Reklamlar

RAMAZAN DAVULU: Alarm olarak kullanabileceğiniz bu uygulama ile Ramazan davulu artık cebinizde. Uygulamada 4 farklı davul sesi mevcut. (ÜCRETSİZ)

AL-QURAN: iPhone için geliştirilmiş bu uygulama Kur’an-ı Kerim’in 30′dan fazla dilde 100′den fazla çevirisine sahip. Kullanımı oldukça kolay ve rahatlıkla okunabiliyor. (DENEME SÜRÜMÜ ÜCRETSİZ)

ISLAMIC COMPASS: Oldukça güzel bir tasarıma sahip olan bu uygulama ile kıble yönünü ve namaz vakitlerini öğrenebiliyorsunuz. Uygulama içerisinde 13 farklı ezan mevcut. (1.99 USD)

HASENAT: Hasenat, iPhone ve iPad için hazırlanmış en gelişmiş Kur’an Araştırma Sistemi uygulamasıdır. 10 adet Kur’an-ı Kerim meali, arapça harfler ile türkçe okunuşu ve 1036 sayfalık Kur’an fihristini, tüm ayetlerin arapça seslendirmesini içerir. (ÜCRETSİZ)

 

 

iHATİM:  iHatim uygulamasi bir ortak hatim uygulamasidir. Dunyanin heryerinden muslumanlarla Kur’an-i Kerim-i ortak okuyarak hatim tamamlayabilirsiniz. (2.99 USD)

 

Android Uygulamaları

QURAN ANDROID: Aralarında Türkçenin de bulunduğu 10 ayrı dilde Kur’an-ı Kerim tercümesine sahip bu uygulamaya yakın zamanda ses desteği de geliyor. (ÜCRETSİZ)

PRAYER TIME PRO: Namaz saatlerini takip edebileceğiniz bu uygulama içerisinde kıble pusulası ve hicri miladi takvim dönüştürücü de var.

QIBLA COMPASS: Kıble yönünü tespit edebileceğiniz bu uygulama yardımıyla namaz vakitlerini de takip edebiliyorsunuz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*