Anasayfa / Mobil / WhatsApp Silinen Mesajları Kurtarmak

WhatsApp Silinen Mesajları Kurtarmak

WhatsApp silinen sohbet mesajları geri getirilebiliyor. Mesajları yanlışlıkla silmeniz durumunda telaş etmenize gerek yok.

Reklamlar

WhatsApp Android uygulaması için geçerli olan bu geri alma işlemi oldukça kolay. Öncelikle bilgi sahibi olmamız gereken birkaç konu var.

WhatsApp Android uygulaması, her sabah 04:00’da otomatik olarak yedekleme yapmaktadır. Uygulama, bu yedeklemeleri Android cihazınızın microSD kartında saklar. Herhangi bir şekilde sohbet mesajlarını silmeniz durumunda WhasApp uygulamanızı cihazınızdan kaldırarak yeniden yüklemeniz gerekir. Yani diyelim ki tüm mesajları sildiniz.

Reklamlar

Şunları sırasıyla uygulayın:

1- Hiçbir işlem yapmadan sadece WhatsApp Android uygulamasını kaldırın.

2- microSD kartınızda bulunan “msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt” adlı dosyanın adını “msgstore.db.crypt” şeklinde değiştirin.

3- Sonra WhatsApp uygulamasını Google Play mağazasından tekrar yükleyin.

4- Yükleme aşamasında WhatsApp, ekranda size şöyle bir uyarı verir:

WhatsApp-silinen

Bu soruya “Geri Yükle” cevabı verdiğiniz takdirde WhatsApp silinen sohbet mesajları uygulamaya eski haliyle yüklenecektir.

WhatsApp mesajlarını geri yüklemeden önce dikkat edilmesi gerekenler:

  • Öncelikle uygulamayı kaldırmanızla birlikte güncel halde olan yani yedeklenmeyen sohbet geçmişinizin kaybolacağını bilmeniz gerekiyor.
  • Ayrıca bu geri yükleme sadece yedi günlük yedekleme dosyalarını tutar.
  • Yedekleme işleminden önce silinen sohbet mesajları geri getirilememektedir.

WhatsApp Android uygulamasıyla ilgili düşüncelerinizi yorum bölümümüzde aktarabilir, sitemizde görmek istediğiniz diğer nasıl yapılır yazısı konularını belirtebilirsiniz.

Alıntı:Mobil13

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

6 yorum

  1. Iphone 5se kullanıcısıyım. Whatsapp’ımı telefonumdan yanlışlıkla sildim. Tekrar yüklediğimde -whatsapp yedeklemeyi önceden aktif hale getirmediğim için- herşeyim gitmiş, tüm mesajlarım silinmiş olduğunu gördüm. Çok üzgünüm, bir yolu var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Bedeli neyse öderim. Fatih-0553575****

  2. silmeden yapmak istiyorum o nasıl oluyor

  3. Meraba benim resmlerimden biri pirofil açmiş napmam gerek yo

  4. watsap geri yüklemelerde mesajlar,android telefonlarda kişinin kendi mesajları olarak,android olmayan telefonlarda ise karışık olarak seçilen kişiye gelir

  5. yaklaşık 3 ay önce wapsap ta ki mesaj larımı geri getire bilirmiyim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*