Anasayfa / Mobil / Whatsapp parmak izi açma ve kapatma

Whatsapp parmak izi açma ve kapatma

Android ve iPhone telefonlarda, Whatsapp hesabınızın parmak izi ile açılmasını sağlayabilirsiniz. Parmak izi güvenliği, hesap güvenliğinizi korumak için oldukça başarılı bir yöntemdir. Whatsapp parmak izini kullanabilmek için telefonunuzun bu donanıma sahip olması gerekmektedir. Parmak izi olmaya telefonlarda seçeneği göremezsiniz.

Reklamlar

Whatsapp’a giriş yaptığınızda Parmak izinizi okutmadan hesabınıza giriş yapılamaz. Özelliği kullanmak için resimli anlatımı takip edebilirsiniz.

Whatsapp parmak izi nasıl açılır ?

Ayarlar > Hesap > Gizlilik seçeneklerine giriş yapıyoruz.

Reklamlar

Gizlilik ekranında “Parmak izi kilidi” ekranına dokunun. Seçeneğe giriş yapınca parmak izinizin tanıtılması talep edilecektir. Parmak izine parmağınızı okutarak tanımlamayı yapın.

Parmak iziyle aç seçeneğini dilediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz. Otomatik kilitleme ayarı için 3 farklı seçenek vardır;

  • Anında
  • 1 dakika sonra
  • 30 dakika sonra

Metnin önizlemesini görmek istiyorsanız, bildirimlerde içeriği göster seçeneğini aktif edebilirsiniz.

Anında seçeneği ile parmak izini test edebilirsiniz. Hesabınıza giriş yaparken parmak izi sorulacaktır. Whatsapp sadece bir parmak izi tanımlamaya izin vermektedir. İlerleyen zamanlarda bu seçenek geliştirilecektir mutlaka.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*