Anasayfa / Mobil / Whatsapp Otomatik indirme Kapatma Çözüm

Whatsapp Otomatik indirme Kapatma Çözüm

Whatsapp, otomatik dosya indirme özelliğini kapatmak için resimli anlatımı takip edebilirsiniz. Kotanızın erken dolmasını engellemek ve telefon hafızanızın dolmasını engellemek için otomatik indirmeyi kapatmanızı öneririz.

Reklamlar

Otomatik dosya indirme özelliğini kapatmak, hem kotanız için, hemde gereksiz dosyaların telefonunuza inmesini engellemek için en kolay yoldur. Özellikle gruplardan gönderilen iletiler ve dosyalar, otomatik olarak telefonunuza indirildiği zaman oldukça fazla yer kaplamaktadır. Gruplarda gönderilen yüksek boyutlu bir video otomatik olarak indirildiği zaman kotanızın da ciddi derecede artmasına neden olmaktadır.

Otomatik indirme kapatma

Otomatik indirme seçeneklerine giriş yapmak için mobil işletim sisteminize göre aşağıdaki ayarları takip edin.

Reklamlar

Android: Fotoğraf, video ve sesleri otomatik olarak indirmeyi ayarlamak için WhatsApp > Menü Tuşu > Ayarlar > Veri Kullanımı’na gidin.

iPhone: Fotoğraf, video ve sesleri otomatik olarak indirmeyi ayarlamak için Ayarlar > Veri Kullanımı’na gidin. Hiçbir zaman Seçilen medya, hiçbir zaman otomatik olarak indirilmez. İndirmek için manuel olarak her bir resim veya videoya dokunmanız gerekir.

Windows: Fotoğraf, video ve sesleri otomatik olarak indirmeyi ayarlamak için  ayarlar > sohbetler ve aramalar > medyayı otomatik indir seçeneğini asla olarak değiştirebilirsiniz.

Örnek olarak Android cihazlar için aşağıdaki resimli anlatımı takip edebilirsiniz.

Whatsapp Ayarlar / Veri kullanımı seçeneğine dokunun.

Whatsapp veri kullanımı

Tüm bağlantılarda otomatik indirmeyi kapatmak için ; Mobil veri kullanırken , Wi-Fi’ya bağlıyken ve Dolaşımdayken seçeneklerine girerek,

Whatsapp mobil veri

Fotoğraflar, Ses , Videolar, belgeler seçeneklerinin tümünün işaretini kaldırın. Bunu tüm bağlantı çeşitlerinde yaptığınızdan emin olun. Dilerseniz sadece Mobil veri kullanırken seçeneğinde de yapabilirsiniz. Bu sayede sadece Wi-fi ağına bağlandığınız zaman dosyalar indirilecektir.

Whatsapp indirme

Ayarları tamamladıktan sonra Whatsapp otomatik dosya indirme özelliğini kapatmış olacaksınız. Gelen dosyaların üzerine tıklayarak , dosyaları manuel olarak indirmeniz gerekecektir. Whatsapp hakkında tüm resimli anlatımlar ve merak edilenler için sitemizde arama yaparak ilgili yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*