Anasayfa / Mobil / LG G5 Oreo güncellemesi nasıl yapılır

LG G5 Oreo güncellemesi nasıl yapılır

LG, sonunda Android 8.0 Oreo V30a güncellemesini yayınladı. Binlerde LG G5 kullanıcısının sabırla beklediği güncelleme geç de olsa ülkemizde yayınlandı. Güncelleme 1.7 GB boyutunda ve mmkünse Wi-Fi üzerinden güncellemeyi indirmenizi öneririz. Yeni güncellemede neler var ?

Reklamlar
 1. [Yeni Android Sürümü Yükseltmesi] ”Android 8.0 Oreo”
 2. [LG Yazılım güncellemesi gizlilik şartları değişti] ”Gizlilik Politikası”
 3. [Konfor görünümünde mavi ışık filtresi iyileştirildi] Artık 10 seviyeden birine ayarlayabilirsiniz. ”Mavi Işık Filtresi”
 4. [Bazı uygulamalar ana ekranı ve uygulama çekmecesinde farklı yerleştirilebilir] ”Ana ekran düzeni” Ana ekranı seçin, ardından Ayarlar> Ana ekran > Ana ekran tipini seç’ye gidin.
 5. [Ana ekranı uygulama çekmecesi olarak ayarlayın] Ana ekran dokunmatik tuşları artık uygulamaları kullanırken gizlenebilir. Buda bir uygulamayı tam ekran kullanmanıza olarak sağlar.
 6. [Yeni uygulama simgesi] çeşitleri eklendi.
 7. [Ayarlar menüsü ekranında iyileştirmeler ve düzenlemeler gerçekleştirildi. Şimdi ayarlar ekranı daha kullanışlı oldu.
 8. [Uygulama bilgidirimleri] iyileştirildi. Her bir uygulamaya ait bildirimler şimdi tek bir yerden tümüyle yönetilebilir.
 9. [Gelişmiş bildirimler performansı] iyileştirildi. Uygulama simgeleri için bildirim panelinde bulunan bildirimlere göre görüntüleniyor.
 10. [Gelişmiş performans iyileştirilmesi] Pil ömrünü ve telefon performansını artırmak için uygulamalar arka planda daha az çalışıyor.
 11. [Daha fazla codec destekliyor] Sony’nin codec’i olan LDAC, artık codec ile çalışan bluetooth kulaklık kullanırken desteklenmektedir.
 12. [Hızlı bilgi], Ana ekrandaki uygulamalar şimdi çok daha fazlasını yapıyor.

LG G5 Oreo güncellemesi nasıl yapılır ?

Yeni yayınlanan güncellemeyi yapmak için telefonunuzdan

Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi seçeneklerini takip edin.

Reklamlar

Bu adımlarla Oreo güncellemesini yapabilirsiniz.

Not: Güncelleme yaparken batarya’nızın %50 üzerinde olmasına dikkat edin. Güncelleme sırasında herhangi bir hata almanız durumunda, yedeklerinizi alarak fabrika ayarlarına geri dönebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*