Anasayfa / Mobil / Android Cihaz Yöneticisi Nasıl Kapatılır

Android Cihaz Yöneticisi Nasıl Kapatılır

Reklamlar

Android cihaz yöneticisi, android cihazınızı uzaktan yönetmenizi yarayan bir servistir. Cihaz yöneticisini kapatmak veya açmak için aşağıdaki ayarları uygulayabilirsiniz. Android cihaz yöneticisi ile cihazınızın konumunu bulabilir, kayıp cihazın zilini çaldırabilir, kilitleyebilir, cihazınızdaki bilgileri silebilir veya kilit ekranına istediğiniz bir numarayı ekleyebilirsiniz. Dah çok kayıp cihazlar için kullanılmaktadır fakat bazı kullanıcılar konum bilgilerini paylaşmak istemediğinden bu özelliği kapatmak istemektedir.

Öncelikle, android Cihaz Yöneticisi’ni kullanabilmeniz için cihazınızın açık ve Google Hesabınızla ilişkilendirilmiş olması gerekir. Birden fazla kullanıcısı olan bir tabletiniz varsa bu ayarı yalnızca tabletin sahibi yönetebilir.

Reklamlar
  1. “Google Ayarlarını” aşağıdaki yerlerde bulabilirsiniz (cihazınıza bağlı olarak değişir):
    • Google Ayarlar adlı ayrı uygulamayı açın:
    • Ana Ayarlar uygulamanızda aşağı kaydırıp Google‘a hafifçe dokunun
  2. Güvenlik‘e hafifçe dokunun.
  3. “Android Cihaz Yöneticisi” altından Bu cihazın konumunu uzaktan belirle ve Uzaktan kilitlemeye ve silmeye izin ver‘i açın veya kapatın.

Not: Android Cihaz Yöneticisi’ni kullanmak isterseniz cihazınızda Google Hesabınız ile oturum açtığınızdan emin olun.

Cihaz yöneticisini kullanmak için telefonunuzda konum bilgilerinin açık olması gerekmektedir. Konum paylaşımını açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Cihazınızın Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Aşağı kaydırıp Konum‘a gidin ve hafifçe dokunun.
  3. Üstte, Kapalı‘ya hafifçe dokunup Açık seçeneğini etkinleştirin.

Cihaz yöneticisi hakkında merak ettiğiniz bilgiler için sitemizde arama yaparak ilgili makalelerimize ulaşabilirsiniz. Ayrıca Google Play’de gizlenmiş cihazlar , serviste görünmemektedir. Cihazınızı görmek için Google play / Cihazlarım seçeneğine girerek görmek istediğiniz cihazı görünür hale getirmeniz gerekmektedir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*