Anasayfa / Donanım / Telefon Klavye Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır

Telefon Klavye Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır

Merhaba Ozengen.com takipçileri. Android telefonlarda klavye otomatik düzeltme özelliğini nasıl kapatacağınızı anlatacağız. Samsung, Lg, HTC, General Mobile gibi android cihazlarda varsayılan klavye veya ekstra klavye uygulamalarında yazım hataları varsayılan olarak , otomatik düzeltme işlemi yapılmaktadır. Bu durum da yazmak istediğiniz metinin tam tersini yazmanıza neden olabilir. Klavye uygulamalarında önerileri açarak , yazım hatalarının düzeltme özelliğini kapatarak daha kolay ve pratik bir kullanım sağlayabilirsiniz. Telefon marka modeline göre ayarlar değişiklik gösterebilir fakat genel olarak işlem sıralaması aşağıdaki gibidir.

Reklamlar

Varsayılan klavye otomatik düzeltme kapatma

Cihazınızın varsayılan klavye uygulamasını kullanıyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Burada telefon modeline göre klavye isminde değişiklikler olabilir. Samsung telefonlarda Samsung klavye, Lg telefonlarda LG klavye , GM klavye gibi  ..

Reklamlar

Ayarlar> Dil ve Klavye > Samsung(marka) klavye (Ayar düğmesine basın) > Otomatik düzeltme > Kapalı duruma getirin.

Google klavye otomatik düzeltme kapatma

Google klavyede düzeltmeyi kapatmak için;

Ayarlar > Dil ve Klavye > Google Klavye (Ayar düğmesine basın) > Otomatik düzeltme > Kapalı duruma getirin.

Swiftkey klavye otomatik düzeltme kapatma

Uygulamaya giriş yaparak Yazma / Yazma ve otomatik düzeltme ayarlarına giriş yapın. “Otomatik düzeltme” seçeneğini kapalı duruma getirin.

İşlemleri yaptıktan sonra yazdığınız metinler olduğu gibi karşı tarafa gönderilecektir. Otomatik olarak metinleri düzeltilmeyecektir. Yukarıdaki uygulama veya klavyeler haricinde bir uygulama kullanıyorsanız uygulamanın yazma ayarlarına giriş yaparak bu ayarları bulabilirsiniz. iPhone telefonlarda bu seçenek varsayılan olarak kapalı geldiğinden herhangi bir ayar yapmanıza gerek yoktur.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*