Anasayfa / Donanım / Mouse imleci titreme sorunu çözümü

Mouse imleci titreme sorunu çözümü

Bilgisayarda çalışırken bir mouse işaretçisi veya imleç genellikle kesintisiz, göz kırpmayan bir ok veya benzer bir şekildir. Microsoft Word gibi uygulamalarda, imleç, belgenin neresinde olduğunuzu belirtmek için yanıp sönen dikey bir çubuğa dönüşür. Ancak hızla yanıp sönen veya düzensiz bir şekilde titreyen bir imleç, fare veya fare sürücüleriyle ilgili sorunları, park yüzeyde kullanılan mouse veya çok yüksek ayarlanmış bir imleç yanıp sönme hızı titremelere neden olabilir.

Reklamlar

İmleç Göz Kırpma Hızını Kontrol Etme

Titreyen bir imleç, imleç yanıp sönme hızının çok yüksek ayarlanmış olduğu klavye ayarlarından kaynaklanabilir. İmleç yanıp sönme hızı, denetim masası / fare ayarları altında kontrol edilebilir. İmleç Göz Kırpma Hızı kutusundaki kaydırıcı hareket ettirilerek imleç yanıp sönme hızı yavaşlatılabilir, durdurulabilir veya hızlandırılabilir.

İmlecin göz kırpma hızı, boyutu ve görünümü, Windows’taki Erişilebilirlik Seçenekleri veya Erişim Kolaylığı seçenekleriyle de değiştirilebilir. Mac’te fare, klavye ve izleme topu ayarları Sistem Tercihleri’nden değiştirilebilir.

Reklamlar

Parlak yüzey

Parlak yüzeyde kullanılan Mouse, titreme ve kendi kendine hareket etme gibi sorunlar yaşatabilir.

Laser mouse’lar, çalışma mantığı olarak parlak yüzeyde çalışmaya uygun değildir. Bu tarz sorunlar yaşamamak için genellikle mousepad tavsiye edilir.

Mouse ve Klavye Sürücüleri

Fare sürücüsü ve klavye sürücüsü, imlecinizin titremesine neden oluyor olabilir. Donanımınız için kurduğunuz sürücü sürümlerini kontrol edin ve bunların en güncel sürümler olduğundan emin olun. Çalıştırdığınız programlarla donanım ve yazılım çakışmaları hakkında bilgi için üreticinin web sitelerine bakın. Kablosuz farelerde veya klavyelerde imlecinizin titremesine neden olabilecek USB çakışmaları olabilir.

Kablosuz ürünler kullanıyorsanız, farenin veya klavyenin pilleri azaldığında imleciniz düzensiz bir şekilde titreyebilir.

Antivirüs yazılımını devre dışı bırakma

İnternette gezinirken titreyen bir imleç, tarayıcı içinde çalışan CSS kodlaması veya komut dosyalarıyla ilgili sorunlardan kaynaklanabilir. Bir kodlama sorununu gidermek için, CSS veya komut dosyaları çalıştırmayan bir web sitesini ziyaret ederek sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

  1. Anti-virüs yazılımı, sürücü yazılımını da etkileyebilir ve imlecin titremesine neden olabilir. Ürün sorunları ve sorun giderme hakkında bilgi için üreticinin yanı sıra anti-virüs web sitesine bakın.
  2. Ayrıca, güncellenmiş Anti-virüs ile sisteminizi anti-malware için taramak bir çözüm olabilir.
  3. Bilgisayarınız çalışan birçok programla meşgulse veya aktif olarak dosyaları sabit sürücüye kaydediyorsa veya bir CD veya DVD okuyorsa , sistem etkinken imleç geçici olarak titreyebilir.
Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*