Anasayfa / Multimedya / İnstagram Video Aktarılırken Bir Sorun Oluştu Çözümü

İnstagram Video Aktarılırken Bir Sorun Oluştu Çözümü

Reklamlar

 

İnstagram video yükleme sorunları ve çözüm yöntemlerini sizlerle paylaşacağız. instagram videolarınızı yüklerken “Video Aktarılırken Bir Sorun Oluştu” veya ” video yükleme sorunu” gibi hata mesajlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu tarz durumlarda uygulama ayarlarına giriş yaparak birkaç ayar yapmamız yeterli olacaktır. Sorunun birkaç farklı nedeni ve çözümü vardır. Genellikle uygulama izinleri kapalı olduğu zaman veya önbellek doluluğundan kaynaklı olarak video yükleme sorunları ortaya çıkabilir. Bu sorunla karşılaştığımızda ilk yapmamız gereken işlem önbelleği ve verileri temizlemektir. İşlemi yapmak için aşağıdaki yolları takip edin.

Reklamlar

İşlemlere başlamadan önce instagram uygulamasının en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir. iPhone telefonlarda son sürüme güncellenmemiş uygulamalarda bu tarz hatalar alınmaktadır.

Tüm telefonlarda, Ayarlar / Uygulamalar / instagram / Depolama seçeneklerini takip edelim.

Önbellek seçeneğinde bulunan “Verileri temizle” ve “Önbelleği temizle” seçeneklerine tıklayın.

Verileri temizledikten sonra instagram uygulamasını tekrar açarak video yükleme testi yapabilirsiniz. Sorun devam ediyorsa aşağıdaki adımları kontrol edin.

Ayarlar / Uygulamalar / instagram seçeneklerini takip ederek uygulama izinlerini kontrol etmeniz gerekiyor.

Alternatif Çözüm (Üyemiz Adem Hakan Şahin tarafından sunulmuştur)

“Modeminizi ve telefonunuzu yeniden başlatın.Güç tasarrufunu kapatın.Wi-Fi ayarlarına girerek bağlandığınız modemi ‘’Unut’’ komutuna basın. Tekrar şifre girerek Wi-Fi bağlantınızı yeniden yapın.

Ayarlar – Uygulamalar – Uygulama Yöneticisi – Hepsi sekmelerine tıklayarak Wi-Fi uygulamasını bulun. Wi-Fi komutuna girip ‘’Veriyi Sil’’ komutundan sonra ‘’Önbelleği Temizle’’ seçeneğini tıklayın.”

Uygulama izinleri listesinde , bütün cihazlara erişim için izin ver seçeneğini aktif hale getirin. Özellikle Android 6.0 öncesi versiyon cihazlarda kamera izini verilmediği için video yükleme sırasında hata alabilirsiniz. ios 7 yüklü telefonlarda , uygulamalarınız için farklı izinler sıfırlanır. iOS 7 sürümüne güncellediğinizde Instagram fotoğraf yüklemek için film rulonuz veya video çekerken sesi kaydetmek için mikrofonunuz gibi bazı özelliklere erişmek için izin isteyebilir.

Eğer sorununuz devam ediyorsa uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

13 yorum

 1. Samsung C5 Pro’da Instagram kullanımında video eklenemiyor, öngörülen sürenin altında bir video ve uygun formatta olmasına rağmen hata veriyor, paylaş butonuna basıp Instagram’ı seçince tekrar video ekranına geri geliyor cihaz, Instagram’dan direkt ekleye basınca da sağ üstteki ileri tuşu tepki vermiyor, uygulamayı kaldırıp kurdum, cihaz dan ön bellek vs. her şeyi temizledim, cihazı yeniden başlattım ama nafile, kendi hesabımı başka cihaz kullanan kullanan arkadaşımdan açıp denedim, sorunsuzca eklendi video, cihaz da ne gibi bir sorun olabilir ki ? Yazılımların hepsi güncel…

 2. ARKADASLAR YARIDA KALIYOR YADA YARIYA GERİ DONUYOR SUREKLI ILERI GERİ YAPIYOR DIYORSANIZ VİDEO YUKLENIYOR ANLAMINI TASIR. VIDEO BOYUTUNA VE İNTERNET HIZINA BAGLI UZUN SUREBILIR. DONMA KAPANMA YADA FARKLI BİR SAYFAYA ATIYORSA SIRASIYLA AYARLAR UYGULAMALAR İNSTAGRAM PROGRAMIN VERİLERİNİ SİLİN ARDINDAN TELEFONDAN KALDIRIN TEKRAR YUKLEYIN SORUN DEVAM EDİYORSA TELEFONUNUZDA BİR PROBLEM OLABILIR. SAYGILAR

 3. OLMUYORRR HEPSİNİ YAPTIMMM ACİL YARDIMM LÜTFENNNN İNSTİGRAMI SİLEMİYORUM DA DEVREDIŞI BIRAK DİYOR SADECE

 4. merhaba hepsini denedim hala video paylaşılmıyor yarıda kalıyor başka ne yapmak lazım ki?

 5. adem hakan şahin

  bu anlatılanların hepsini denedim olmadı ama şöyle bir yöntem buldum.
  mobil veri’den video paylaşımı yaparken evdeyken wi-fi’den paylaşım yapamıyordum; şimdi bugün telefonumdan wi-fi’yi verileriniz sildim paylaşım yapabiliyorum. böyle bir yöntem buldum; deneyin pişman olmazsınız . tel’im ise lg g4

  “Modeminizi ve telefonunuzu yeniden başlatın.
  Güç tasarrufunu kapatın.
  Wi-Fi ayarlarına girerek bağlandığınız modemi ‘’Unut’’ komutuna basın. Tekrar şifre girerek Wi-Fi bağlantınızı yeniden yapın.

  Ayarlar – Uygulamalar – Uygulama Yöneticisi – Hepsi sekmelerine tıklayarak Wi-Fi uygulamasını bulun. Wi-Fi komutuna girip ‘’Veriyi Sil’’ komutundan sonra ‘’Önbelleği Temizle’’ seçeneğini tıklayın.”

  • Kesinlikle doğru bir yöntem bulmuşsunuz. Bende anlatılanların hepsini denedim ama tekrar yüklenemedi uyarısı veriyordu sizin adımları uygulayınca düzeldi. Teşekkürler 🙂

 6. Hepsini deniyorum olmuyor yüklüyor yarıda dönüyor kalıyor öyle ne yapmalıyım y

 7. Bütün söylenenleri yaptım uygulamayı silip tekrar yukledim olmuyor. Diğer hesabıma yükleniyor aynı video bu hesaba yuklenmiyor.

 8. Teşekkürler, İki gündür sıkıntı yaşıyordum. Video formatı ile ilgili denemediğim yol kalmamıştı, tam da çözüm buymuş..

 9. videonun formatından kaynaklanıyor olabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*