Anasayfa / Multimedya / İnstagram Video Aktarılırken Bir Sorun Oluştu Çözümü

İnstagram Video Aktarılırken Bir Sorun Oluştu Çözümü

Sponsorlu Bağlantılar

 

İnstagram video yükleme sorunları ve çözüm yöntemlerini sizlerle paylaşacağız. instagram videolarınızı yüklerken “Video Aktarılırken Bir Sorun Oluştu” veya ” video yükleme sorunu” gibi hata mesajlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu tarz durumlarda uygulama ayarlarına giriş yaparak birkaç ayar yapmamız yeterli olacaktır. Sorunun birkaç farklı nedeni ve çözümü vardır. Genellikle uygulama izinleri kapalı olduğu zaman veya önbellek doluluğundan kaynaklı olarak video yükleme sorunları ortaya çıkabilir. Bu sorunla karşılaştığımızda ilk yapmamız gereken işlem önbelleği ve verileri temizlemektir. İşlemi yapmak için aşağıdaki yolları takip edin.

İşlemlere başlamadan önce instagram uygulamasının en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir. iPhone telefonlarda son sürüme güncellenmemiş uygulamalarda bu tarz hatalar alınmaktadır.

Tüm telefonlarda, Ayarlar / Uygulamalar / instagram / Depolama seçeneklerini takip edelim.

Sponsorlu Bağlantılar

Önbellek seçeneğinde bulunan “Verileri temizle” ve “Önbelleği temizle” seçeneklerine tıklayın.

Verileri temizledikten sonra instagram uygulamasını tekrar açarak video yükleme testi yapabilirsiniz. Sorun devam ediyorsa aşağıdaki adımları kontrol edin.

Ayarlar / Uygulamalar / instagram seçeneklerini takip ederek uygulama izinlerini kontrol etmeniz gerekiyor.

Uygulama izinleri listesinde , bütün cihazlara erişim için izin ver seçeneğini aktif hale getirin. Özellikle Android 6.0 öncesi versiyon cihazlarda kamera izini verilmediği için video yükleme sırasında hata alabilirsiniz. ios 7 yüklü telefonlarda , uygulamalarınız için farklı izinler sıfırlanır. iOS 7 sürümüne güncellediğinizde Instagram fotoğraf yüklemek için film rulonuz veya video çekerken sesi kaydetmek için mikrofonunuz gibi bazı özelliklere erişmek için izin isteyebilir.

Eğer sorununuz devam ediyorsa uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatyada doğdu. Bilişim Destek Hizmetlerin'de çalışmalarına devam etmektedir.

8 yorum

 1. videonun formatından kaynaklanıyor olabilir.

 2. Teşekkürler, İki gündür sıkıntı yaşıyordum. Video formatı ile ilgili denemediğim yol kalmamıştı, tam da çözüm buymuş..

 3. Bütün söylenenleri yaptım uygulamayı silip tekrar yukledim olmuyor. Diğer hesabıma yükleniyor aynı video bu hesaba yuklenmiyor.

 4. Hepsini deniyorum olmuyor yüklüyor yarıda dönüyor kalıyor öyle ne yapmalıyım y

 5. adem hakan şahin

  bu anlatılanların hepsini denedim olmadı ama şöyle bir yöntem buldum.
  mobil veri’den video paylaşımı yaparken evdeyken wi-fi’den paylaşım yapamıyordum; şimdi bugün telefonumdan wi-fi’yi verileriniz sildim paylaşım yapabiliyorum. böyle bir yöntem buldum; deneyin pişman olmazsınız . tel’im ise lg g4

  “Modeminizi ve telefonunuzu yeniden başlatın.
  Güç tasarrufunu kapatın.
  Wi-Fi ayarlarına girerek bağlandığınız modemi ‘’Unut’’ komutuna basın. Tekrar şifre girerek Wi-Fi bağlantınızı yeniden yapın.

  Ayarlar – Uygulamalar – Uygulama Yöneticisi – Hepsi sekmelerine tıklayarak Wi-Fi uygulamasını bulun. Wi-Fi komutuna girip ‘’Veriyi Sil’’ komutundan sonra ‘’Önbelleği Temizle’’ seçeneğini tıklayın.”

 6. merhaba hepsini denedim hala video paylaşılmıyor yarıda kalıyor başka ne yapmak lazım ki?

 7. OLMUYORRR HEPSİNİ YAPTIMMM ACİL YARDIMM LÜTFENNNN İNSTİGRAMI SİLEMİYORUM DA DEVREDIŞI BIRAK DİYOR SADECE

Bir Yorum Yazın