Anasayfa / Mobil / Whatsapp iki adımlı doğrulama şifremi unuttum çözüm

Whatsapp iki adımlı doğrulama şifremi unuttum çözüm

Whatsapp hesabınızı korumanın en pratik yolu “iki adımlı doğrulama” seçeneğini aktif etmektir. Bu özellik sayesinde numaranızı değiştirseniz dahi, sizin numaranızla Whatsapp kullanılmasını engellemiş olursunuz. İki adımlı doğrulama, hesabınıza ek güvenlik sağlayan opsiyonel bir özelliktir. Peki iki adımlı doğrulama şifrenizi unutursanız hesabınız nasıl kurtarabilirsiniz ?

Reklamlar

İki adımlı doğrulamayı etkinleştirmek için, WhatsApp > Ayarlar > Hesap > İki adımlı doğrulama > Etkinleştir seçeneklerini takip ederek pin belirleyin.

iki adımlı doğrulama şifremi unuttum ?

Hesap doğrulama şifrenizi unuttuysanız, doğrulama ekranında çıkan “PIN unuttum” seçeneğine dokunun.

Reklamlar

Açılan ekranda E-posta olarak gönderin seçeneğini seçin.

İki adımlı doğrulamanızı kapatmak için bir bağlantı içeren kısa bir e-posta alacaksınız. Bağlantıya tıkladığınızda, tarayıcınızdaki WhatsApp hesabınıza yönlendirileceksiniz. Ardından, iki adımlı doğrulamayı gerçekten kapatmak istediğinizi onaylamanız gerek. Hepsi bu kadar! Buradan uygulamanıza tekrar giriş yapıp tekrar mesaj gönderip almaya başlayabilirsiniz. iki adımlı doğrulamayı tekrar aktif edebilirsiniz.

Not: Kurulum sırasında bir e-posta girmediyseniz, uygulama aracılığıyla yeni bir PIN belirlemeden önce 7 gün beklemeniz gerekir. Bu süre içinde alacağınız mesajlar, 6-7 günden daha eski mesajlar silindiğinden kaybolabilir. Bu nedenle, hesabınız için bir e-posta ayarlamadıysanız ,mutlaka tanımlayın, özellikle iki faktörlü kimlik doğrulaması kullanıyorsanız.

İki adımlı doğrulama oldukça kullanışlı bir özelliktir. Altı haneli anahtarınızı unutursanız, hesabınıza erişiminizin kilitlenmemesi için, doğru e-posta adresini eklemeniz gerekmektedir.

Reklamlar

Bir yorum

  1. dünden beri iki adım doğrulamayı unuttum diye hesabıma giremiyordum allah razı olsun sonunda whatsapp a girebildim

Cevapla