Anasayfa / Mobil / Whatsapp iki adımlı doğrulama şifremi unuttum çözüm

Whatsapp iki adımlı doğrulama şifremi unuttum çözüm

Whatsapp hesabınızı korumanın en pratik yolu “iki adımlı doğrulama” seçeneğini aktif etmektir. Bu özellik sayesinde numaranızı değiştirseniz dahi, sizin numaranızla Whatsapp kullanılmasını engellemiş olursunuz. İki adımlı doğrulama, hesabınıza ek güvenlik sağlayan opsiyonel bir özelliktir. Peki iki adımlı doğrulama şifrenizi unutursanız hesabınız nasıl kurtarabilirsiniz ?

Reklamlar

İki adımlı doğrulamayı etkinleştirmek için, WhatsApp > Ayarlar > Hesap > İki adımlı doğrulama > Etkinleştir seçeneklerini takip ederek pin belirleyin.

iki adımlı doğrulama şifremi unuttum ?

Hesap doğrulama şifrenizi unuttuysanız, doğrulama ekranında çıkan “PIN unuttum” seçeneğine dokunun.

Reklamlar

Açılan ekranda E-posta olarak gönderin seçeneğini seçin.

İki adımlı doğrulamanızı kapatmak için bir bağlantı içeren kısa bir e-posta alacaksınız. Bağlantıya tıkladığınızda, tarayıcınızdaki WhatsApp hesabınıza yönlendirileceksiniz. Ardından, iki adımlı doğrulamayı gerçekten kapatmak istediğinizi onaylamanız gerek. Hepsi bu kadar! Buradan uygulamanıza tekrar giriş yapıp tekrar mesaj gönderip almaya başlayabilirsiniz. iki adımlı doğrulamayı tekrar aktif edebilirsiniz.

Not: Kurulum sırasında bir e-posta girmediyseniz, uygulama aracılığıyla yeni bir PIN belirlemeden önce 7 gün beklemeniz gerekir. Bu süre içinde alacağınız mesajlar, 6-7 günden daha eski mesajlar silindiğinden kaybolabilir. Bu nedenle, hesabınız için bir e-posta ayarlamadıysanız ,mutlaka tanımlayın, özellikle iki faktörlü kimlik doğrulaması kullanıyorsanız.

İki adımlı doğrulama oldukça kullanışlı bir özelliktir. Altı haneli anahtarınızı unutursanız, hesabınıza erişiminizin kilitlenmemesi için, doğru e-posta adresini eklemeniz gerekmektedir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

12 yorum

  1. Benim wsap kodu geliyor um zaman gelecek çubuk gelsin Hatice soyal

  2. Wassap anahtar şifresini unuttum ve gidemiyom açık yardımcı olur musunuz

  3. Lufen yardim edin watsaba giremiyorum cok acil

  4. Lütfen Allah rızası için yardımcı olan bir haftadır WhatsApp’a giremiyorum 2 adım şifremi unuttum giremiyorum kod istiyor kodu giriyorum olmuyor iki adım diyor ne şekilde olmuşsa bu şekilde unutulmuş Lütfen Allah rızası için Yardımcı olmanızı bekliyorum Buradan WhatsApp grubunda çalışan değerli arkadaşlara sesleniyorum lütfen bunun için bir çözüm

  5. VATSAPA GİREMİYORUM İLK 2 ADIMI YANLIŞ GİRDİM

  6. vatsapda 2 adımı giremiyorum unutum ne yapabiliri

  7. bugün iki adımı doğrulamayı unutum giremiyorum

  8. dünden beri iki adım doğrulamayı unuttum diye hesabıma giremiyordum allah razı olsun sonunda whatsapp a girebildim

    • Buradaki bir yetkili arkadaşa sesleniyorum WhatsApp yükledim altı yedi gündür arkadaşlar yüklüyorum olmuyor Lütfen bu konuyla ilgili bir yardımcı olun Allah rızası için şu anda çok zor ve mağdur durumdayım sizi bekliyorum lütfen Yardımcı olmanızı diliyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*