Anasayfa / Mobil / iOS 7.1.1 Yayınlandı Hemen indirin

iOS 7.1.1 Yayınlandı Hemen indirin

ios7

Reklamlar

Apple, iPhone, iPad ve iPod Touch için iOS 7.1.1 güncellemesi yayınlandı. Güncelleme ile ilgili geçen haftalarda yapılan açıklamada yeni çıkan güncelleme ile birçok hata düzeltileceği belirtilmiştir. Açıklamadan kısa bir süre sonra da yeni güncelleme yayınlandı.

Güncelleme ile yapılan iyileştirmeler aşağıdaki gibidir:

Reklamlar
  • Touch ID parmak izi tanımayla ilgili ek iyileştirmeler
  • Klavye yanıt verebilirliğini etkileyen bir hatayı düzeltir
  • VoiceOver etkinken Bluetooth klavyelerin kullanılmasıyla ilgili bir sorunu düzeltir”

Güncelleme Nasıl yapılır

iphone yazılım güncellemesi en kolay nasıl yapılır konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. İphone yazılımınızı güncellemek için 2 yöntem vardır.

1. itunes yazılımı aracılığıyla 

2.Telefonumuz üzerinden 

itunes üzerinden güncelleme oldukça basit olmasına rağmen bazı kullanıcılar için zor gelmektedir. İtunes güncelleme yapmak için telefonunuzu usb bağlantı kablosu ile bilgisayarınıza bağlamanız ve itunes güncel yazılımını bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir. Yazılımı açtıktan sonra telefonunuza tıklayarak güncelleme yapabilirsiniz. Bu sizler için uğraşması zor bir yöntem olarak gelebilir bu yüzden , ek donanıma ihtiyaç duymadan telefonunuz üzerinden nasıl güncelleme yapabileceğinizi anlatayım.

Öncelikle telefonunuzun internet bağlantısının aktif olması gerekiyor. Özellikle güncelleme sırasında sorun yaşamamak için sorunsuz bir WİFİ ağına bağlı olmanızı tavsiye ediyorum.

internet bağlantısı kurduktan sonra;

Ayarlar / Genel / Yazılım Güncelleme adımlarını takip ederek güncelleme menüsüne giriş yapıyoruz.
iphone güncelleme

Menüye giriş yaptıktan sonra yazılımınız güncel ise aşağıdaki görseldeki gibi “Yazılımınız güncel” şeklinde bir uyarı alacaksınız. Eğer yazılımınız güncel değil ise güncellenecek yazılım versiyonu ve Güncelle butonu göreceksiniz.

Güncelle butonuna bastıktan sonra yazılım öncelikle telefonunuza indirilecektir. Güncelleme süresi dosya boyutuna göre değişiklilik gösterebilir. Dosyalar indikten sonra telefonunuz otomatik olarak kapanarak güncelleme işlemine geçeçektir.

iphone güncelleme 1Güncelleme sırasında telefonunuza müdahale etmeyiniz.

NOT: Güncelleme işlemine başlamadan önce yedeklerinizi almanızı tavsiye ediyoruz. Normalde güncelleme işleminde önemli bilgileriniz silinmeyecektir fakat ,  sorun çıkma ihtimaline karşı dosyalarınızı Kesinlikle Yedekleyiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*