Anasayfa / Mobil / Android ve iPhone yazı tipi nasıl değiştirilir

Android ve iPhone yazı tipi nasıl değiştirilir

Android ve iPhone telefonlarda yazı tipini değiştirerek, telefonunuza farklı bir görünüm kazandırmak istiyorsanız aşağıdaki işlemleri yaparak yazı tipini değiştirebilirsiniz. Android ve iPhone yazı tipi nasıl değiştirilir ?

Reklamlar

Yazı fontlarını değiştirmek telefonunuz için çok güzel bir görünüm sağlamaktadır. Telefonundan sıkılıp sürekli telefon değiştiren kullanıcılar için Launcher ve yazı tipi değişimleri, neredeyse farklı bir telefon kullanıyormuş gibi bir his sağlayabilir. Android cihazlar yazı tipi konusunda daha fazla seçenek sunmaktadır. iPhone’da bu işlemi yapabilmek için telefonunuza ekstra uygulamalar kurmanız gerekmektedir.

Resimli anlatım LG G5 telefonda yapılmıştır. Aynı adımları Samsung, HTC vb. telefonlarda da takip edebilirsiniz.

Reklamlar

Telefon yazı tipi değiştirme

Ayarlar / Ekran seçeneklerine giriş yapın.

Yazı tipi türü: Bu seçenekte farklı yazı tiplerine ulaşabilirsiniz.

Yazı Tipi Boyutu: Seçtiğiniz yazı tipinin boyutunu arttırabilir veya düşürebilirsiniz.

Kalın metin: Metinlerin daha kalın yazılmasını sağlayabilirsiniz.

Yazı tipi türü seçeneğine dokunuyoruz.

Telefon yazi tipi

Yazı tiplerinde, telefonunuzun size sunduğu fontların tamamını görebilirsiniz. Dilerseniz sağ üstte bulunan indirme simgesine dokunarak farklı yazı tipleri de indirebilirsiniz.

Değiştirmek istediğiniz fontu seçtikten sonra cihazınızın yazı tipi değişecektir.

yazi tipi degistirme

iPhone telefonlarda malesef yazı tipi değiştirilememektedir. Sadece metin boyutunu değiştirebilir veya metinlerin daha kalın yazılmasını sağlayabilirsiniz. Bu ayarları uygulamak için Ayarlar > Ekran ve Parlaklık > Metin Boyutu seçeneğine gidin. iOS 7’de, Ayarlar > Genel > Metin Boyutu seçeneğine gidin. Metin kalınlığı seçeneğini de görebilirsiniz. Uygulamalar ile bu işlemi yapabilmek için Apple store’da uygulamaları kontrol edebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*