Anasayfa / Mobil / Telefon numarası nasıl gizlenir

Telefon numarası nasıl gizlenir

Arama yaparken telefon numarası nasıl gizlenir ? Gizli numara ile arama nasıl yapılır ? işlemini , android ve iPhone cihazlarda nasıl yapacağınızı resimli anlatımızda bulabilirsiniz.

Telefon numaranızı gizleyerek arama yapmak için, karşı tarafın gizli numaralardan aranmaya açık olması gereklidir. İşlemi, hem telefon ayarlarınızı değiştirerek, hemde mobil hattınızın özelliğini kullanarak yapabilirsiniz.

Reklamlar

Android telefon gizleme nasıl yapılır ?

Ayarlar / Ağlar / Çağrı ayarları / Daha fazla seçeneğine giriş yaparak Ek ayarlar / Numara gönderimi seçeneğini kullanarak özel numara araması yapabilirsiniz.

iPhone telefon gizleme nasıl yapılır ?

Ayarlar / Telefon seçeneğine girerek, aramayla ilgili tüm ayarlarınızı bu menüden yapabilirsiniz. Numara gizleme işlemi için Numaramı göster seçeneğine giriş yapın.

Reklamlar

iphone-numarami-goster

Numaramı göster” seçeneğini sağa kayırıp, açık duruma getirirseniz, numaranız karşı tarafa görünecektir.

Gizli arama yapmak için seçeneği sola kaydırarak kilidi kapalı duruma getirin. Bu durumda yaptığınız aramalarda numaranız gizli olarak görünecektir.

iphone-numara-gizle

Özel arama ayarlarınızı kapatmak ve bu aramaları engellemek için;

Ayarlar / Ağlar / Çağrı ayarları / Aramayı engelleyin ve Mesaj ile reddedin seçeneğini aktif hale getirin.

Mobil hatların sunduğu gizleme özelliğini kullanmak için;

Türkcell: Turkcell.com.tr üst menüdeki “Hesabım” sayfasına,​ Turkcell şifrenizle giriş yaparak ulaşabilir, açılan sayfanın sol kısmında yer alan ​​”Ayarlarım” seçeneği altında yer alan “Çağrı Ayarlarım” sayfasından numara gizleme/gösterme işlemini yapabilirsiniz. ​Gizleme/gösterme işlemini hemen yapmak için tıklayın.​ Ayrıca, telefonunuzdaki “numara gizleme/gösterme” seçeneğini kullanarak veya herhangi bir n​umarayı tuşlamadan önce #31# sonrasında 10 haneli telefon numarasını tuşlayarak kendi numaranızı gizleyebilirsiniz. Örnek: #31#0532**

Vodafone: Yaptığınız aramalarda numaranızın görünmemesini istemiş olsanız bile, aramak istediğiniz numaranın başına *31# yazarak, aradığınız kişinin yalnızca o defaya mahsus olarak numaranızı görmesini sağlayabilirsiniz. #31#0542**

Türk Telekom: Online işlemlere giriş yaparak veya diğer operatörlerde olduğu gibi , #31# numarasını, arayacağınız kişinin numarasının başına koyarak da, numaranızı gizleyebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*