Anasayfa / Bilişim / Tap windows nedir nasıl kaldırılır

Tap windows nedir nasıl kaldırılır

Reklamlar

TAP Windows, açık kaynak bir VPN yazılımıdır. VPN bağlantısını yönetmenize yardımcı olacak açık kaynaklı bir uygulamadır. CyberGhost, Open PN veya Hide-me gibi bir uygulama yüklediyseniz, Tap-Windows ile birlikte gelir. Yüklenen bilgisayarda, programlar alanında “TAP-Windows 9.9.2” isimli yazılımı görebilirsiniz.

Teknik olarak zararlı bir yazılım değildir fakat girdiğiniz internet sitelerinden bağımsız reklamlar görüntülüyorsanız ve yazılımı ne zaman yüklediğinizi hatırlamıyorsanız, kötü amaçlı olarak bilgisayarınıza yüklenmiş olabilir.

Reklamlar

Yazılımı bilgisayarınızdan kaldırmak, sisteminize herhangi bir zarar vermeyecektir. Yazılımı kaldırarak gereksiz reklamlar ve yükten kurtulabilirsiniz.

Tap windows nasıl kaldırılır ?

Öncelikle Adwcleaner ile bilgisayarınızı virüs taramasından geöirmeniz gerekiyor. Arka planda çalışan herhangi bir zararlı varsa sistem ile bağlantısını kesmemiz gerekiyor.

Lisans koşullarını kabul etmek için I Agree butonuna basın

adwcleaner lisans

Tara butonuna basarak tarama işlemleri başlatabilirsiniz.

adwcleaner kullanım 1

Taramayı yaptıktan sonra virüsleri Temizle butonuna tıklayarak silebilirsiniz.

adwcleaner kullanım 2

Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Daha sonra program ekle/ kaldır’a girerek, standart program kaldırma işlemini izleyebilirsiniz.

Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler seçeneklerine girerek TAP-Windows 9.9.2 yazılımını kaldırınız.

İşlem hakkında sorularınızı yorum ile bizlere iletebilirsiniz. Bu tarz programları bilgisayarınıza kurmak istemiyorsanız, ücretsiz yazılımlar ile birlikte neler yüklediğinize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*