Anasayfa / Bilişim / icloud hesabı nasıl açılır

icloud hesabı nasıl açılır

Apple servislerine ulaşmak ve bu ürünleri kullanabilmek için Apple yani icloud sahip olmanız gerekmektedir. Bugün, icloud hesabı nasıl açılır konusunu resimli olarak anlatacağız. iCloud hesabınızı, yeni Apple cihazınızı kullanarak veya Apple web sayfasını kullanarak açabilirsiniz.

Reklamlar

Eğer mevcut bir hesabınız varsa, cihazınızı bu hesap üzerinden kullanmanızı öneririz. Verileri ve satın aldıklarınızı eski bir Apple Kimliğinden yenisine taşıyamayabileceğinizi unutmayın. Apple Kimliğinizi yeni bir aygıt ayarlarken veya iTunes ya da iCloud’a ilk kez giriş yaparken oluşturabilirsiniz. Ayrıca, Apple sitesine gidip Apple Kimliğinizi Oluşturun’u da seçebilirsiniz. Herhangi bir Apple cihazınız olmadan hesap açmak için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz. Hesabınızı oluştururken, kurtarma bilgilerinizi mutlaka seçin. Hesabınızı kaybetmeniz durumunda tekrar geri alabilmeniz için bu bilgiler çok önemlidir.

iCloud hesabı nasıl açılır ?

Apple kimliği oluşturma ekranına giriş yapmak için tıklayın.

Reklamlar

Açılan ekranda gerekli bilgileri doldurarak işlemlere devam ediyoruz. iCloud hesabı açmak için aşağıdaki bilgileri doldurmanız gerekmektedir.;

  • Apple Kimliğinizin kullanıcı adı olarak kullanmak üzere geçerli bir e-posta adresi.
  • Güçlü bir parola belirleyin. ( Büyük , küçük harf kombinasyonunu kullanmak zorundasınız Örneğin: Sifre123456
  • Doğum tarihinizi doğru olarak kaydedin.
  • Kimliğinizi doğrulamak için üç güvenlik sorusu ile yanıtları ve kurtarma e-posta adresi. Bu bilgileri parolanızı sıfırlamak için de kullanabilirsiniz.

Bilgileri doldurduktan sonra devam butonuna basarak hesabınızı oluşturabilirsiniz. Girdiğiniz bilgilerde herhangi bir hata olması durumunda tekrar aynı sayfaya yönlendirirsiniz.

Çin ve Hindistan’da telefon numaranızı Apple Kimliğiniz olarak kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*