Anasayfa / İnternet / Joom güvenilir mi nelere dikkat etmeliyim

Joom güvenilir mi nelere dikkat etmeliyim

Reklamlar

Joom, Çin merkezli bir alışveriş sitesidir. Oldukça uygun fiyatlara sahip olduğu için, güvenilirlik konusunda kullanıcılar çok şüpheye düşmektedir. Birçok üyemizden, Joom güvenli bir alışveriş sitesi midir ? şeklinde çok fazla soru aldık. Joom , Rusya’da iyi bilinen bir e-ticaret platformudur ve Haziran 2016’da kurulmuştur. Platform, bir mobil alışveriş platformu olarak konumlandırılmıştır. Çıkışında hedef pazar Rusya olarak belirlenmiştir fakat zaman içinde Çin’li satıcılara ağırlık vererek, çok hızlı bir şekilde büyümüştür.

Joom oldukça güvenli bir alışveriş sitesidir. Satılan ürünler için herhangi bir gönderim ücreti talep edilmemektedir. Aliexpress’te olduğu gibi, ürünler elinize ulaşmadığı zaman veya gönderilen üründe sorun olması durumunda, paranız hemen iade edilmektedir.

Reklamlar

Bütün alışveriş sitelerinde olduğu gibi, buradan da alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır.

Alışveriş yaparken nelere dikkat etmeliyim ?

Doğru satıcı, Doğru ürün! presibi tüm alışveriş siteleri için geçerli bir durumdur. Alışveriş siteleri her zaman müşterilerin yanındadır fakat her platformda olduğu gibi Joom’dan alışveriş yaparken bazı detaylara dikkat etmek gerekmektedir.

Satıcı profilini inceleyin: Ürünü satın almadan önce, satıcının profilini, aldığı puan ve yorumları mutlaka inceleyin. Üründe sorun çıkması durumunda mutlaka paranızı geri alırsınız fakat zaman kaybı yaşamamak için satıcının profilini dikkatlice inceleyin.

Ürün geri bildirimler: Aldığınız ürün her zaman görseldeki gibi olmayabilir. Bu durum, internet alışverişlerinde çok sık yaşanan bir sorundur. Ürünü teslim aldığınız zaman sürpriz yaşamamak için, ürünü satın alan kullanıcıların yorumlarını inceleyin.

Özellikle resimli geri bildirimlerden ürün resimlerini kontrol edin.

Bu iki maddeye dikkat ederek, Joom ile güvenli bir alışveriş keyfi yaşayabilirsiniz. Uygun fiyatlar sizi şüpheye düşürmesin. Bu yazımızı yazmadan önce, satış platformunu test etmek için yaklaşık 200$ değerinde ürün siparişi verdik. Bakalım ürünlerimiz ne zaman elimize ulaşacak ve herhangi bir sorun yaşayacak mıyız?

Ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra yazı güncellenecektir. İyi alışverişler!

Reklamlar

Bir yorum

  1. iyi günler ayın 19 da bir drone 320 tl bir tv boz 150 tl birde akllı saat 65 tl sipariş verdim acaba bu ürünlerden tv box ve akllı saat gelirmi 2019 yasa gereği android tabanlı cihazlar olduğu için admlarla iltişime gectim ama cevap vermediler yada cok vergi vermiyim cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*