Anasayfa / Yazılım / Microsoft Sway nedir ve neler yapabilirim?

Microsoft Sway nedir ve neler yapabilirim?

Microsoft ofis Sway, Microsoft’un sunduğu bir sunum programıdır ve Microsoft Office ürün ailesinin bir parçasıdır. PowerPoint yazılımının alternatifi olarak piyasaya sürülmüştür. Sway, kullanımı oldukça kolay bir araçtır. Slayt konusunda tecrübeli olmasanız dahi, bu yazılım ile slaytlar oluşturarak, sunumlar yapabilirsiniz.

Reklamlar

PowerPoint varken neden Sway kullanıyoruz ?

PowerPoint ile çok başarılı sunumlar hazırlayabilirsiniz fakat biraz daha ağır ve kurumsal bir araçtır. Sway, powerpoint’e göre daha basit ve cloud içeren bir ortam sunuyor. Herkes ücretsiz bir Microsoft hesabına kaydolursa Sway’i kullanabilir. Office 365’e sahip kişiler de Sway’i kullanabilir.

Sway ile Ne Yapabilirim ?

Sunumlar, doğası gereği başkalarının görmesi amaçlanmıştır ve pek çok insan, insanların karşısında konuşurken çekiniyor. Bu korku her zaman PowerPoint ile en büyük sorunlardan biri olmuştur. Neyse ki Microsoft bunu tanıdı ve bu korkuyu Sway ile önlemeye çalışıyor. Birçok hazır şablon ile sunumlar tasarlamanıza yardımcı olur. Bu şablonlar iş sunumları, portföyler, özgeçmişler ve bültenler gibi şeyleri içerir. Ayrıca size Sway’in yapabileceği şeyler hakkında bir fikir vermek için çeşitli “ilham alın” sunumları sunar. Yazdığınız şey burada görünmüyorsa veya sunumunuza ne koyacağınız konusunda takılı kalıyorsanız, Sway bir taslak oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Reklamlar

Sunum yapmaktan ziyade hikaye anlatımı üzerinde belli bir vurgu var. Sway, soldan sağa veya aşağıya doğru akan bir anlatı yapısı için tasarlanmıştır ve sunum yapan kişi (veya okuyucu), bir düğme veya tıklama yerine hareket etmek için fare tekerleğini kullanabilir. Bu küçük ama ince bir ayrımdır. Sway’in slaytları yoktur ; tek bir hikayesi vardır.

Sway’inizi istediğiniz şekilde elde ettiğinizde, yayınlanabilir ve paylaşılabilir. Unutmayın, bu sadece bir bulut uygulamasıdır, bu nedenle indirilecek dosya yoktur, ancak insanların belirli bir paylaşım bağlantısına gitmeden görüntülemesini istiyorsanız Sway’i bir web sayfasına götürebilirsiniz.

Sway bazı harika sonuçlar verebilecek basit bir araçtır. Zorlu tasarım parçalarında size yardımcı olacak özelliklerle doludur, böylece içeriğe ve hepsinden öte ücretsiz olarak odaklanabilirsiniz. Microsoft her zaman doğru şeyler yapmaz, ancak Sway ile mümkün olan en iyi fiyatla kullanışlı bir şey yarattılar.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*