Anasayfa / İnternet / “Mail Adresim Çalındı” Geri Alma Kesin Yöntem

“Mail Adresim Çalındı” Geri Alma Kesin Yöntem

çalınan mailler

Reklamlar

Ozengen.com takipçileri daha önceki yazılarımızda çalınan facebook hesabınızı nasıl alacağınızı anlatmıştım. Bu yazımda çalınan mail hesabınızı nasıl alacağınızı anlatmaya çalışacağım. Hotmail , Gmail ve Yahoo ı günümüzde en çok kullanılan mail servisleridir.  Bu maillerimiz çalındıktan sonra geri alabilir miyiz ?

Cevabımız evet. Şimdi aşama aşama çalınan mail adresini nasıl geri alabileceğinizi anlatacağım.

Reklamlar

hotmail icon_64x64Hotmail çalınan hesabı geri alma

Hotmail Kullanım alanı oldukça geniştir. Hotmail kullanıcıları yıllardır mail çalınmaları ve güvenlik önemlerinin eksikliğinden şikayet etmektedir. Microsoft hesap çalınmalarıyla ilgili çok fazla önlem almıştır.  Hesabımız çalındıktan sonra ne yapabiliriz ?

1. Yöntem

* Hotmail.com adresine giriş yapıyoruz ve hesap bilgilerimizi girdiğimiz ekranın hemen altında bulunan Hesabınıza erişemiyor musunuz ? seçeneğine girin.

hotmail geri alma

Mail adresimizi ve Doğrulama kodunu girerek devam ediyoruz.

Daha ekrana aşağıdaki gibi bir seçenek gelecek.

Telefon numaranızı daha önceden tanımlamışsanız 1. ve 2. seçenek ile şifrenizi kolaylıkla geri alabilirsiniz.

Tanımlama yapmadığınızı ve güvenlik sorunuzu bilmediğinizi varsayarak Bunları artık Kullanmıyorum seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.

hotmail geri alma1

Çıkan ekranda

1. bölüme kurtarmak istediğimiz mail hesabımızı

2. bölüme hesabımızı kurtardıktan sonra bilgileri alacağımız mail adresimizi yazıyoruz. iletişi e-posta adresi sizin için güvenilir bir adres olmalı. Yaptığımız işlemlerle alakalı bilgileri ve kurtarma linklerini bu adresten takip edeceğiz.

hotmail geri alma 2

Son aşamaya geldik.

Burada yazmış olduğunuz bilgiler hesabınızı geri almak için çok büyük önem taşımaktadır.Aşağıdaki istenen bilgileri tam ve doğru bir şekilde girdiğiniz zaman mail adresinizi kesinlikle geri alabilirsiniz.

Ad soyad, Doğum tarihi, Bölge, hesap için kullanmış olduğunuz son şifreler, en son attığınız mailler, en son gelen mailler..

ÖNEMLİ NOT: Bu işlemleri daha önce mailinize giriş yaptığınız bir bilgisayaradan atmanız hesabı geri almanızı kolaylaştırır.

hotmail geri alma 3

2. Yöntem

support[et]hotmail.com adresine Yukarda belirttiğimiz bilgileri yazarak mail atabilirsiniz. 24 saat içinde ger dönüş yapacaklardır. Ayrıca 00 800 44 882 0606 Hotmail ücretsiz destek hattını arayarak destek alabilirsiniz.

gmail-iconGmail çalınan hesabı geri alma

Gmail hesabınıza giriş yaparken Yardım Gerekiyor mu ? seçeneğine tıklayarak  kurtarmak istediğimiz mail adresini yazıyoruz

gmail geri alma

Son hatırladığımız şifreyi girerek adımları takip ediyoruz.

gmail geri alma 1

Çıkan ekrandaki soruları cevaplayarak hotmail hesabımızda yaptığımız gibi mail adresimizi kurtarabiliriz. Bilgileri ne kadar doğru girerseniz hesabı kurtarma ihtimaliniz o kadar yükselir.

yahooYahoo çalınan hesabı geri alma

Yahoo mail hesabınızı geri almak için öncelikle linke tıklıyoruz: http://help.yahoo.com/l/us/yahoo/privacy/general.html

Linke tıkladıktan sonra çıkan ekranda gerekli bilgileri girerek yahoo mailimizi kurtarabiliriz. Eğer bu işlemler ile kurtaramazsanız yahoo destek birimiyle iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

yahoo geri alma

Mail adreslerimiz günümüzde sosyal medya hesaplarının kontrolü için oldukça önem kazanmıştır. Facebook , Twitter vb. hesaplarınızın güvenliğini nasıl koruyacağınızı ve güvenlik amaçlı yapmanız gereken işlemleri daha önceki yazılarımızda anlatmıştım. Fakat mail adresinizin güvenliği hepsinden daha fazla önem taşımaktadır.  Mailimiz bu hesaplarımıza erişmek veya özel bilgilerimize erişmek için çalınabilir.  Mail güvenliğiniz için mail adresinize 2. e-posta ve cep telefonunuzu tanımlamayı unutmayın!

Hotmail , gmail ve yahoo mail adreslerinizi nasıl alabileceğiniz anlatmaya çalıştık. Yukarda anlattığımız işlemler temel yöntemlerdir. Bu işlemleri yaparak hesabınızı kurtaramazsanız yorum atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Ancak hesabınızla alakalı bilgileri tam olarak veremezseniz geri almanız oldukça zordur.

Umarım yardımcı olabilmişizdir.

Kolay gelsin arkadaşlar.

Serkan ÇATALTAŞ

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

42 yorum

 1. Serkan Tuğba Çataltaş

  Bilgileri o şekilde girebilirsiniz. Önemli olan doğru bilgileri vermektir.

 2. kardeş peki şöyle diyelim o hotmailde gönderdiğiniz e posta falan soruyor ya eyer o yoksa bişey olmaz deilmi direk Yok yazıcam oraya göndermedim çünkü kimseye sadece aldım.

 3. Serkan Tuğba Çataltaş

  webmaster et ozengen.com adresine mail atarsanız yardımcı olailiriz.

 4. Serkan Tuğba Çataltaş

  webmaster et ozengen.com adresine mail atarsanız yardımcı olailiriz.

 5. bana lütven yardımcı olurmusun acil

 6. bunların hepsini yaptık ama yine de Hotmail ve yahoo adreslerimizi geri alamadık.sizin yapabileceğiniz başka bir şey var mı? teşekkürler.

 7. tamam teşekkür edrim

 8. Çalınan facebook hesaplarını nasıl geri alabileceğinizi daha önceki yazılarımızda anlatmıştık site içi arama yaparak ulaşabilirsiniz.

 9. facebook hani 😀

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*