Anasayfa / İnternet / Zyxel modem kablosuz wireless şifresi nasıl değiştirilir

Zyxel modem kablosuz wireless şifresi nasıl değiştirilir

Zyxel modemlerde wireless-kablosuz ağ şifrenizi değiştirmek için resimli anlatımımızı takip edebilirsiniz.

Reklamlar

Kablosuz ağ güvenliğinizi sağlayabilmek için, kablosuz ağınızı mutlaka şifrelemelisiniz. Güvenliğiniz için kablosuz ağ şifrenizi mümkün olduğunca tahmin edilmesi zor ve çeşitli kombinasyonlardan oluşmasına dikkat edin. Kablosuz modemler artık varsayılan olarak şifreli olarak gelmektedir. Varsayılan şifre modeminizin altında veya yanında bir etikette yazmaktadır. Bu şifre yerine kendi belirlediğiniz şifrenizi atamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. İşlem oldukça kolaydır.

Zyxel kablosuz şifre nasıl değiştirilir ?

Adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak modem arayüzüne giriş yapıyoruz. Eğer bu adresi yazmanıza rağmen modem arayüzü açılmıyorsa, modeme bağlı olduğunuzu veya bağlantı kablolarınızı kontrol ediniz.

Reklamlar
  • Kullanıcı adı: admin
  • Şifre: 1234

Zyxel modemler varsayılan olarak yukarıdaki şifreleri kullanmaktadır. Alternatif olarak, modeminizi servis sağlayıcılarınızdan aldıysanız şifre alanına ttnet, superonline yazarak da deneyebilirsiniz.

Şifreyi yazarak sisteme giriş yapın.

Modem arayüzünde Ağ ayarları / Kablosuz seçeneğine tıklayın.

Açılan ekranda güvenlik modu olarak WPA2-PSK seçili olmalıdır.

Ön paylaşımlı anahtar alanına kullanmak istediğiniz Wireless şifrenizi yazın. Şifre olarak tahmin edilmesi zor, en az 8 karakterden oluşan bir şifre belirleyin.

Özellikle kablosuz ağı şifreiniz belirlerken, sayı, harf, karakter kombinasyonunu kullanmaya dikkat edin. Örneğin 123456 şifresi kolay çözülebilecek bir şifre iken #123@456$ kırılması oldukça güç bir şifre olacaktır. Şifrenizi bu standartlara göre oluşturmanız güvenliğinizi arttıracaktır.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*