Anasayfa / İnternet / Google Chrome “sekme gönder” özelliği nasıl kullanılır

Google Chrome “sekme gönder” özelliği nasıl kullanılır

Google Chrome’daki yeni “Sekmeyi Kendime Gönder- Cihazlarınıza gönderin” özelliği, tüm Chrome cihazlarınız arasında hızlı bir şekilde sekme göndermenize olanak sağlar. Google Chrome’daki gizli bir ayar değişikliği ile kullanılabilen bu özellik, bugün Chrome’un kararlı sürümünde yayınlandı. Özelliği etkinleştirdikten sonra, bir web sayfasına sağ tıkladığınızda “Cihazlarınıza Gönder” seçeneğini göreceksiniz. Windows, Mac, Linux, Chrome OS, Android ve hatta iPhone ve iPad’de Google hesabınızla oturum açtığınız tüm Chrome tarayıcılarını listeler. Bir cihaza Chrome sekmesi göndermek için bir cihaz seçin.

Reklamlar

Tüm beta özellikleri gibi, bu da devam eden bir çalışma özelliği. Herhangi bir zamanda değiştirilebilir veya kaldırılabilir. Google yakında bunu kararlı bir özellik olarak başlatabilir. Ancak, Google Chrome 76’nın kararlı sürümünde kullanıma sunulmuştur.

Sekme gönder özelliği nasıl kullanılır ?

Adres çubuğuna aşağıdaki linki yapıştırarak ilgili ayarlara giriş yapın.

Reklamlar

chrome://flags/

Arama alanına ” send tab” yazarak enter’a basın.Aşağıdaki 5 seçeneği Enabled duruma getirin.

Send tab to self
Send tab to self history
Send tab to self show sending UI
Send tab to self: enable use when signed-in regardless of sync state
Send tab to self broadcast

Ayarları yaptıktan sonra tarayıcınızı yeniden başlatın.

Herhangi bir sekmeye sağ tıkladığınız zaman veya web sitesinde boş bir alana sağ tıkladığınız zaman “Cihazlarınıza gönderin” seçeneğini göreceksiniz.

Cihazınızı seçerek, açık olan sekmeyi bu cihaza gönderebilirsiniz.

Diğer cihazda da bir bildirim görünecektir. Gönderilen sekmeyi hemen Chrome’da açmak için bildirime tıklayın veya dokunun. Bazı platformlarda özellik farklı çalışabilir. Örneğin, iPhone’da bir bildirim almayacaksınız; ancak Chrome’un Yeni Sekme sayfasının altında bir “Sekme Alındı” bildirimi göreceksiniz. Gönderdiğiniz sekmeyi açmak için “Aç” a basın.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*