Anasayfa / İnternet / Adblock çalışmıyor sorunu çözümü

Adblock çalışmıyor sorunu çözümü

Adblock çalışma sorunları ve çözüm yöntemlerini sunacağız. AdBlock, Google Chrome, Apple Safari (masaüstü ve mobil), Firefox, Opera ve Microsoft Edge web tarayıcıları için bir içerik filtreleme ve reklam engelleme eklentisidir. AdBlock, kullanıcıların reklamlar gibi sayfa öğelerinin görüntülenmesini engellemesini sağlar. Adblock eklentisinin çalışmaması için birçok neden olabilir. En çok karşılaşılan sorun ve çözümleri sırası ile anlatacağız.

Reklamlar

Adblock çalışmıyor hatası için aşağıdaki adımları sırası ile deneyiniz. Alternatif olarak, Adblock resmi sayfasına giriş yaparak ticket açabilirsiniz. Sorun hakkında logları ileterek sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz. Adblock’a Ticket açmak için tıklayın. Ticket açarken aşağıdaki bilgileri tam ve eksiksiz doldurun.

1. Çözüm Yöntemi: Önbelleği, çerezleri ve tarama geçmişini nasıl temizleyeceğinizi bilmek, internet gizliliğinizi korumanın önemli bir parçasıdır. Ayrıca, Adblock eklentisinin istendiği gibi çalışmasına yardımcı olabilir. Bütün tarayıcılarda, CTRL + SHIFT + DELETE kısayol tuşlarına basarak, tarayıcı önbelleğini silip tekrar deneyebilirsiniz.

Reklamlar

2. Çözüm Yöntemi: Bu yöntemi yalnızca önbelleğinizi ve çerezleri silmek sorunu çözmezse yapın. Uyarı: Öncelikle kayıtlı şifrelerinizi ve yer işaretlerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Tarayıcınızı sıfırlamak için aşağıdaki adımları takip edin.

Google Chrome: chrome://settings/resetProfileSettings?origin=userclick adres çubuğuna yazarak işlemi onaylayın.

Firefox yardım menüsünü açın > Sorun giderme > Sorun giderme bilgileri > Firefox tarayıcısını yenile seçeneğini tıklayın.

3. Çözüm Yöntemi: Tarayıcınızda bulunan tüm eklentileri devre dışı bırakarak test edin. Kullandığınız herhangi bir eklenti, Adblock’un çalışmasını engelliyor olabilir.

4. Çözüm Yöntemi: Adblock’u kaldırıp yeniden kurun. Eklentiyi kaldırdıktan sonra yeniden yüklemeden önce, tarayıcınızın önbelleğini temizmeyi unutmayın.

5. Çözüm Yöntemi: Sayfada bir şeyi manuel olarak engellediyseniz, yanlışlıkla çok fazla engellemiş olabilirsiniz (veya web sitesinin düzgün çalışması için gerekli bir şey olabilir. Sorunlara neden olabilecek manuel blokları kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin: Sayfada yaparken, tıklayın AdBlock düğmesini tarayıcı araç çubuğundaki Bu alan adındaki bloklarımı geri al’ı seçin.

Eğer tüm bunları yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa, ticket yöntemi ile ilerlemenizi öneririz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*