Anasayfa / İnternet / Chrome’u Software Removal Tool ile Temizleyin

Chrome’u Software Removal Tool ile Temizleyin

Google, tarayıcılara bulaşan ve birçok internet kullanıcısı için büyün problem olan virüsler için “Software Removal Tool” yazılımını sundu. Bu yazılım ile tarayıcınıza bulaşan, temizlemek için internette saatlerinizi harcadığınız birçok virüsten rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Tarayıcınıza bulaşan hijacker, malware ve kötü amaçlı yazılımları temizlemek için aracı güvenle kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Yazılım mantık olarak Chrome ayarlarını sıfırlıyor. Piyasadaki bilinen zararlı yazılımları arayarak bilgisayarınızdan temizliyor. Google Chrome’da sorun oluşturan birçok zararlı yazılımları virüs programları ile temizleyemezsiniz. Bu küçük yazılım ile bu tarz virüsleri temizleyebilirsiniz.

Chrome Removal Tool Nasıl Kullanılır ?

Öncelikle indirme sayfasına girerek yazılım’ı indiriyoruz. 4 Mb gibi küçük bir boyutta olduğu için kısa sürede indirebilirsiniz.

Reklamlar

Programı indirmek için;

indir-ozengen

 

Sayfaya giriş yaptıktan sonra “Download now” butonuna tıklayarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.
chrome removal tool

Yazılımı çalıştırmak için admin yetkinizin olması gerekiyor. Yazılıma sağ tıklayıp “Yönetici olarak çalıştır” a tıklıyoruz.

removal tool admin

“Continue” seçeneğine tıklayarak kullanıma başlayabilirsiniz.

chrome removal tool 1

Yazılımı çalıştırdıktan sonra Chrome otomatik olarak açılacaktır. “Sıfırla” butonuna tıklayarak işlemi bitirebilirsiniz.

chrome sifirla

Software removal tool (beta) Kullanımı:
  • Software Removal Tool’u açtığınız anda, program bilgisayarsınızdaki şüpheli programları taramaya başlayacaktır.
  • Eğer herhangi bir program bulunursa, bununla ilgili ekranınızda bir mesaj göreceksiniz.
  • Remove suspicious programs’a tılayarak programı kaldırma işlemini başlatabilirsiniz. “Removal complete.” (kaldırma işlem tamamlandı) yazısını görene kadar lütfen bekleyin.
  • Continue diyerek çıkış yapabilirsiniz araçtan. (Eğer bilgisayarınızı yeninden başlatmanız gerekirse Restart yazısını göreceksiniz.)
  • Chrome yeniden açılacak ve size Chrome ayarlarını varsayılan ayarlara döndürmeniz söyleyecektir. Lütfen bu işlemi yapın.
  • Not: Bu yazılımlarla Chrome’a saldıran programlarının adını değiştirmelerini önlemek amacıyla Software Removal Tool bulduğu programın adını belirtmeyecektir. Sadece kaç tane program bulduğu yazacaktır.

Program şimdilik beta aşamasında ve sadece Windows işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz. Program hakkında merak ettiğiniz konuları yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*