Anasayfa / Sosyal Medya / instagramda grup nasıl açılır

instagramda grup nasıl açılır

Instagram, ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma sosyal medya uygulamasında grup nasıl açılır, sohbet grupları açarak tıpkı Whatsapp’ta olduğu gibi toplu mesajlaşma yapılır mı ? Instagram uygulamasında grup açarak arkadaşlarınızı bu gruba davet edebilirsiniz. Whatsapp grup sohbetlerinde olduğu gibi, instagram’ı da grup sohbetleri için kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Instagram’da grup oluşturarak, bu gruba dilediğiniz arkadaşlarınızı ekleyebilirsiniz. Grup içinde dosya, fotoğraf, video paylaşımı yapabilirsiniz. Grup sohbetleri konusunda instagram’ın da diğer uygulamalardan herhangi bir farkı yoktur. instagram Direct‘te bir mesajı 2 veya daha fazla kişiye göndererek yeni bir grup konuşması oluşturabilirsiniz. Yeni bir grup konuşması oluşturmak için aşağıdaki resimli anlatımı takip edebilirsiniz. İşlem oldukça kolaydır.

instagramda grup nasıl kurulur ?

Instagram akışın sağ üst köşesindeki mesaj gönderme simgesine dokunun.

Reklamlar

Açılan mesaj ekranında Grup sohbetine eklemek istediğiniz kişileri seçin, görüşmenin grup sohbeti olabilmesi için birden fazla kişiyi seçmeniz gerekmektedir.

Kişileri seçtikten sonra ilk mesajınızı gönderebilirsiniz. Bu aşamada grubunuzu açtınız. “Bu gruba ad ver…” seçeneğine dokunarak grup adı belirleyebilirsiniz.

Grup adınızı belirledikten sonra Bitti seçeneğine tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Artık grubunuz oluşturulmuştur. Mesajlar ekranına girerek grubunuzu görebilirsiniz.

Grup oluşturduktan sonra sohbete kişi nasıl eklenir ?

Akışın sağ üst köşesindeki instagram direct simgesine dokunun.

Kişi eklemek istediğiniz konuşmaya dokunun. Sağ üstteki kişiler simgesine dokunun

Üyeler’in altında Kişi Ekle‘ye dokunun. Kişi listenizden, sohbete eklemek istediğiniz kişi veya kişileri seçerek işlemi onaylayabilirsiniz.

Gruptan nasıl çıkış yapılır ?

Grup konuşmasından çıkmak için; Akışın sağ üst köşesinde bulunan instagram mesaj simgesine dokunun.

Çıkış yapmak istediğiniz grup sohbetini seçin. Sağ üst köşede bulunan ayarlar simgesine dokunarak Konuşmadan Çık‘a dokunun, ardından tekrar dokunarak onaylayın. Kişiler tekrar sizi gruba almadığı sürece bu gruptan tekrar mesaj almazsınız.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*