Anasayfa / Sosyal Medya / Instagram Nasıl Gizlenir

Instagram Nasıl Gizlenir

İnstagram’da kişisel bilgilerinizin güvenliği için gönderilerinizi gizleyebilirsiniz. Peki instagram gizleme nasıl yapılır ? Neden gizlenmelidir ? Detaylı olarak anlatmaya çalışalım.

Reklamlar

İnstagram hesabınızı gizlediğiniz taktirde, fotoğraflarınızı görüntülemek isteyen kişiler hesabınızı takip etmelidir. Instagram günümüzde birçok bilgimizi paylaştığımız ve çok aktif kullandığımız sosyal mecraların başında geliyor. Kullanım bu kadar arttıkça , paylaşılan bilgiler de bi o kadar artmaktadır.

Hesabınızın tamamen sizin kontrolünde olmasını istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek hesabınızı gizleyebilirsiniz. Gizlilik ayarlarınıza bağlı olarak, Instagram kullanıcıları takipçilerinizin ve takip ettiğiniz kişilerin listesini görebilir. Birisini engellediğinizde, bu kişi artık profilinize erişemez.

Reklamlar

Birinin sizi takip etmesine izin verdiğinizde, bu kişi Instagram’da paylaştığınız kişisel bilgileri (ör. kişisel internet sitenizin adresi veya sizi kimlerin takip ettiği gibi) görebilir. Güvende kalmanın en iyi yolu, sadece Instagram dışında da iyi tanıdığınız kişilerden gelen takip taleplerine izin vermenizdir.

Instagram hesabı gizleme

Hesabınızın sağ üst köşesindeki simgesine tıklayarak hesabınızı gizli olarak ayarlayabilir ve gönderilerinizi görmek isteyen kişilerin onayınıza sunulmasını sağlayabilirsiniz. Hesabı gizlemek için İnstagram uygulamasından giriş yapmanız gerekiyor. Instagram web oturumunda gizlilik ayarları yapılamamaktadır malesef.

Seçeneklere giriş yapmak için sağ üst köşede bulunan ayarlar seçeneğine tıklayın.

Seçeneklerde “Gizli hesap” seçeneğini sağa kaydırarak açabilir ve hesabınızı gizleyebilirsiniz.

Hesabın gizliyken, sadece onayladığın kişiler senin fotoğraf ve videolarını görebilir. Mevcut takipçilerin etkilenmeyecektir.

Diğer kullanıcılar, hesabınızı görüntülemek istediği zaman “bu hesap gizli” uyarısı ile karşılaşacaktır. Kullanıcıların paylaşımlarınızı görebilmesi için hesabınızı takip etme isteği göndermesi ve bu istek sizin tarafınızdan onaylanmış olması gerekmektedir.

Profilinizin herkes tarafından görüntülenmesini istiyorsanız, aynı adımları takip ederek seçeneği pasif duruma getirebilirsiniz. Güvende olmak için yapabileceğiniz en iyi şey uygunsuz fotoğraflarınızı/videolarınız veya başkalarının görmesini istemediğiniz şeyleri, size çok yakın olduğunu düşünseniz bile hiç kimseyle paylaşmamaktır

Eğer popüler bir hesaba sahipseniz ve instagram onaylı hesap sahibi olmak istiyorsanız profilinizin herkese açık olarak yapılandırılması gerekmektedir. Instagram, Twitter, Facebook gibi platformlarda gizli hesaplar kesinlikle doğrulanmamaktadır. İnstagram hakkında merak ettiğiniz konular için sitemizde arama yapabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*