Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook Kodmatik Nasıl Kullanılır
Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Kodmatik Nasıl Kullanılır

Kullanıcılardan sıkça aldığımız sorulardan bir tanesi de Facebook hesabının en güvenli kullanımı nasıldır ? Hesabınızı güvenle kullanmanın birçok yöntemi vardır. Bu yöntemleri sayfamızda sürekli anlatarak hesabınızı güvenle kullanmanıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu yöntemler sizin için yeterli gelmiyor ve hesabınızı tam anlamıyla güvene almak istiyorsanız Facebook kodmatik tam size göre bir güvelik önlemidir. Peki Facebook kodmatik nedir ?

Kodmatik, giriş onayları adlı ilave güvenlik önleminin bir parçasıdır. Giriş onaylarını açtığınızda, Facebook hesabınıza yeni bir bilgisayar veya cep telefonundan her giriş yapmaya çalıştığınızda, sizden benzersiz bir güvenlik kodu girmeniz istenir. Bu sayede, kod ve şifre olmadan kimse hesabınıza giriş yapamaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Banka hesaplarınıza giriş yaparken kullanmış olduğunuz gibi bir onay kodu oluşturarak hesabınıza girebilirsiniz. Sözün özü telefonunuz bir başkasının eline geçmediği sürece, Facebook hesabınıza kimse giremez.

Kodmatik nasıl kullanılır ?

Kullanım için öncelikle Ayarlar’a girerek özelliği aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Aktif hale getirmek için hesabımıza giriş yaparak Ayarlar‘ a tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar

ayarlar

Açılan sayfadan “Güvenlik kodlarını almak için başka bir şekilde kur” seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra hesabınızın şifresini girmeniz gerekiyor. İşlemleri gerçekleştirdikten sonra telefonumuzla eşleşmeyi sağlıyoruz.

kodmatik ayar

Kodmatik Ayarlarınızı test etmek için oluşturulan kodu ilgili alana yazıyoruz. “Çalıştı” yazısını görüyorsanız , kurulum tamamlanmıştır.

kodmatik test

Artık Facebook hesabınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Yazının başında belirttiğimiz gibi artık hesabınıza %100 koruma sağladınız. Şifrenizin çalınması imkansızdır. Konu hakkında sorularınızı mail iletişim adresimizden veya yorum olarak iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya’da doğdu. Netaş’ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Gülsen Aydın

    Kodumu unuttum lütfen yardımcı olun

Bir Yorum Yazın