Anasayfa / Sosyal Medya / Heştek (#) işareti Nasıl Yapılır

Heştek (#) işareti Nasıl Yapılır

Merhaba ozengen.com takipçileri. Bugün bazılarına göre heştek doğrusu hashtag işaretinin telefonda ve bilgisayarda nasıl yapıldığını anlatacağız.

Reklamlar

Hashtag kelimesi Türkçe’de ‘Başlık Etiketi veya Özet etiketi’ anlamına gelmektedir. İnstagram uygulamasında geçen yıl açıklanan bilgilere göre en çok kullanılan hashtag’ler şunlardır; #fun #instagramers #food #smile #pretty #followme #nature #lol #dog #hair #love#sunset #friends #funny #blue #life #art #photo #cool #pink #bestoftheday konu hakkında diğer bilgiler ve merak ettikleriniz için sitemizde arama yapabilirsiniz.

Bilgisayarda Heştek işareti nasıl yapılır ?

Tüm klavyelerde ALT GR + 3 tuş kombinasyonunu kullanarak diyez simgesini yazabilirsiniz. Bazı klavyelerde 3 yerine 4 üzerinde olabilir. Alternatif olarak Alt gr yerine CTRL + ALT tuşlarını da kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Telefonda Heştek işareti nasıl yapılır ?

Akıllı telefon klavyelerinde, alternatif tuş kombinasyonlarının bulunduğu simgeye dokunduktan sonra Hashtag ( diyez) simgesini görebilirsiniz.

Telefon marka modelinize göre ufak değişiklikler olabilir fakat genel olarak bu işlemler ile hashtag simgesini oluşturabilirsiniz. Hashtag işaretini tüm sosyal medya platformlarında kullanabilirsiniz. Et işareti nasıl yapılır soruları için ilgili makalemizi öneririz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*