Anasayfa / Bilişim / @ “Et” işareti Nasıl Yapılır Neden Çalışmaz 2020

@ “Et” işareti Nasıl Yapılır Neden Çalışmaz 2020

@ Et işareti nedir , nasıl yapılır , neden çalışmaz, et işareti sorunlarını ele almaya çalışacağız.  Hiç merak ettiğiniz mi bu @ Et işareti nerden geliyor ? Ne anlama gelir ? cevabı hiç merak etmedim olanlar varsa bu konuda işi yoktur zaten. Sembolünün Nereden geldiği bir muammadır ama yine de iki hikaye var. Bu konuya yazımızın sonunda değineceğiz.

Reklamlar

@ Et İşareti Nasıl Yapılır ?

Türkçe klavyelerde işaret için birkaç kombinasyon vardır bunlar:

CTRL + ALT + Q =@

Reklamlar

ALTGR + Q =@

İngilizce Klavyelerde

Shift + 2 = @

Apple – Macintosh : Alt-Option + Q

@ Et İşareti Çalışmıyor

İşaretin çalışmaması için birkaç neden vardır bunları tek tek anlatacağım. Öncelikle tuşlarınızın sağlam ve çalısır durumda olduğunu varsayıyoruz.

Tuşun çalışmamasının nedeni klavyenizin dilinin değişmiş olmasıdır. Sağ alt köşede klavye dilini görüyorsanız EN olan dil seçimini TR olarak değiştirebilirsiniz. Şayet sağ alt köşede böyle bir simge yoksa:

Başlat / Denetim masası / Bölge ve Dil / Klavyeler Menüsünden aşağı görseldeki gibi türkçe klavyeyi seçerek sorunu giderebilirsiniz.

türkçe klavye

Bu işlemden sonra sorun giderilmiş olacaktır. Geçiçi olarak Shift + 2 tuşları ile @ et işareti yapabilirsiniz.

@ Et işareti nasıl yapılır ,@ Et işareti çıkmıyor, @ Et işareti nedir , @ Et nereden gelmiştir , @ Et anlamı , @ Et işareti çalışmıyor nedenleri , @ Et işareti hakkında herşey.

Windows @ İşareti Klavye

windows @

Apple @ İşareti Klavye

apple @

@ et İşareti Ne Anlama Gelir

Birinci hikayeye göre et @ sembolünü Ortaçağ keşişlerinin yorgun elleri yaratmıştır. Matbaanın icadından önce çoğunluğu din konulu olan kitapların her bir kopyası elle yazılıyordu. Bu uzun ve yorucu işi keşişler yapıyorlardı, ‘Tarafına, doğru, halinde içinde, yanında, hususunda üzerinde, beherine’ gibi çeşitli birçok anlama gelen, Latince ‘ad’ kelimesinden türemiş ‘at’ kelimesi her ne kadar kısa bir kelime idiyse de kitaplarda o kadar çok tekrar ediliyordu ki sonunda usanan keşişler onu tek el hareketi ile yazacak şekilde, ‘t’ yi ‘a’nın üzerinden sola doğru aşırarak @ şekline dönüştürdüler.

İkinci hikayeye göre et@ sembol ‘amphora’ kelimesinin kısaltılmasıydı. O zamanlar ‘amphora’, hububat, baharat ve şarapların taşındığı fırında pişirilmiş küplerin ölçüm birimiydi. Giorgio Stabile isimli bir İtalyan araştırmacı 1492 tarihli Latince – İspanyolca sözlükte ‘amphora’nm bir ağırlık ölçüsü olan ‘arroba’ya çevrildiğini keşfetti. İspanyolların hala@ işaretini ‘arroba’ diye isimlendirmelerinin sebebi de bu olmalıdır. Stabile ayrıca, Floransalı tüccar Francesco Lapi’nin 1536’da yazdığı bir mektupta @ işaretini kullandığını da tespit etti. İşaret aynı zamanda uzak mesafeler arası ticareti belirtmek için de kullanılıyordu ama 18. yüzyılda kullanılışı birim başına bir fiyatı göstermek içindi. Örneğin, tanesi 5 Peni’den 10 portakal alınsa ’10 portakal @ 5 Peni’ şeklinde ‘her biri’ anlamında yazılıyordu.

Et @ işareti ilk olarak 1885’te n Underwood’un klavyesinde kullanıldı. E posta adreslerinde  ilk olarak 1977 yılında Roy Tomlinson tarafından kullanılmıştır. Tomlinson’un amacı ise kimsenin adında bulunmayan ve karışıklığa yol açmayacak bir işareti kullanmaktı. Et işareti nasıl yapılır 2020 Ozengen

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

19 yorum

 1. et işaretini buradan kopyalıyom hep 🙂

 2. at işareti yapamıyorum arçelik laptopta

 3. et işareti yapamıyordum kopyaladım sagol admin

 4. Bu, numaralı telefondan whatsapp’ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

  NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır .

 5. bu yazı dersimde çok yardımcı oldu et işareti hakkında herşeyi açıklamışsınız saolun

 6. türkçe klavyede et işareti nasıl yapılıyor

 7. Borçlarınızı ödemek için acilen bir krediye mi ihtiyacınız var veya İşinizi Geliştirmek için bir krediye mi ihtiyacınız var? Bankalar ve diğer finansal kuruluşlar tarafından reddedildi? Daha fazla arama çünkü tüm finansal problemlerinizi geçmişte bırakmaya çalışıyoruz. 1 ila 30 yıllık bir geri ödeme süresi için% 2 oranında 5.000 ila 20.000.000.00 arasında borç veriyoruz. Bu aracı, size güvenilir ve faydalı bir yardım sağladığımızı ve kredi vermeye istekli olduğumuzu bildirmek için kullanmak istiyorum. Öyleyse bugün e-posta yoluyla bize ulaşın Teşekkürler Bayan Haley

 8. vallahi ise yaradi supersiniz herkkes yanlis gosteriyo cccooooookkk sag oluuun

 9. valla kü harfi bozuk @ yapamıyom ama burdan kopyalıyom en çok işime yarayan site bu sjsjsjsj

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*