Anasayfa / Bilişim / Micro ve Nano Sim Kart Nasıl Kesilir

Micro ve Nano Sim Kart Nasıl Kesilir

sim kart boyutlari

Sim Kart Boyutları

Reklamlar

Bildiğiniz gibi yeni model akıllı telefonlar genellikle MicroSIM ve NanoSIM kullanmakta. Bugün sizlere Microsim kart ve Nanosim kart kesimini nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Sim kart değişimlerinizi bağlı bulunduğunuz Operatör bayilerine giderek ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Eğer bilgilerinizi yedekleme ve yeni kart çıkarma işlemleri ile uğraşmak istemiyorsanız, kartınızı keserek mevcut hattınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. İşlemi yapmadan önce rehber ve gerekli bilgilerinizi yedeklemenizi öneririz.

Reklamlar

Gerekli malzemeler:

Cetvel

Maket bıçağı veya makas

sim kart kesme

Cetvelle kesmeniz gereken alanları ölçtükten sonra kartınızı düz bir zeminde maket bocağı veya makas yardımı ile kesebilirsiniz. İşlemi uygularken aşağıdaki video anlatımı izleyerek yardım alabilirsiniz. Burada önemli olan nokta manyetik cipleri zedelememektir. Kartınızı keserken iki tarafından bantlarsanız kaymasını engelleyebilirsiniz. Bu şekilde kesmeniz daha kolay ve sağlıklı olacaktır.

Video:

Boyutları tam olarak ayarlayamadıysanız sıkıntı yapmanıza gerek yoktur. Telefonunuzun manyetik kartı yerleştirdiğiniz alana oturtmanız da yeterli olacaktır. Eğer işlem sizler için zor geldiyse servislerden destek alabilirsiniz. Telefon servislerinde kartı kesmeye yarayan basit bir alet var bu alet ile kartınızı kolayca kesip teslim edebilirler. Ücret konusunda bir bilgimiz yoktur. Ücretsiz olarak işlemi yapacaklarını düşünüyoruz. Bunlarla uğraşmak istemiyorum diyorsanız iletişim bayilerine giderek bilgilerinizi yeni sim kartınıza aktararak işlemi yaptırabilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*