Anasayfa / Sosyal Medya / Gizlilik Ayarlarınızı Kontrol Edin !
Sponsorlu Bağlantılar

Gizlilik Ayarlarınızı Kontrol Edin !

Facebook sosyal ağda çok daha gelişmiş bir arama motorunu kullanıma sunmaya başladı. Grafik Arama ile istenen sonuçlara daha detaylı ve zahmetsiz şekilde ulaşılabiliyor. Bu yüzden gizlilik ayarlarını gözden geçirmekte fayda var.

Facebook daha gelişmiş arama motorunu kullanıma sunmaya başladı. Bu yeni özellik, siteyi İngilizce kullananların hesaplarına eklenmeye başladı.

Sponsorlu Bağlantılar

İlk olarak Ocak 2013′te duyurulan ve Grafik Arama olarak adlandırılan yeni arama motoru insanlar, mekanlar, fotoğraflar ve ilgi alanları için Facebook sosyal grafiğinizi aramanıza olanak sağlıyor.

Yeni arama motoru ile kullanıcılar “Hangi arkadaşlarım New York’ta yaşıyor?” gibi spesifik sorular sorabiliyor. Grafik Arama ayrıca Microsoft’un Bing’i ile entegre edilmiş durumda. Bu da demek oluyor ki grafiğinizde işe yarar bilgi bulamadığınız takdirde size web arama sonuçları da sunulacak. Facebook ayrıca yeni arama motorunun daha hızlı, görsel ve kullanışlılık açısından daha kolay olduğunu ve ilgili sonuçları şimdikine kıyasla çok daha iyi bulduğunu söylüyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Dikkat: Yeni özellikle aradığınız şeyi kolayca bulabiliyor olmanız, başkalarının da size dair bilgileri kolayca bulabiliyor olması demek. Bu sebeple bir an önce gizlilik ayarlarınıza göz atmakta ve arkadaşınız olsun olmasın, kimin sizin hangi bilgilerinize ulaşabileceğini kontrol etmekte fayda var.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın