Anasayfa / Sosyal Medya / İnstagram Hesabı Onaylama, Mavi Tık Nasıl Alınır

İnstagram Hesabı Onaylama, Mavi Tık Nasıl Alınır

Reklamlar

İnstagram hesabınızı onaylama işlemi nasıl yapacağınızı adım adım anlatacağız. Bu konuda çok fazla mail almaktayız. Konu hakkında net bilgi sahibi olmak için yazımızın tamamını okuyunuz lütfen. İnternette brçok sitede hesabınızı nasıl onaylatacağınıza dair yazılar bulabilirsiniz fakat bu bilgilerin hiçbiri net bir adımı işaret etmemektedir.

Peki bireysel bir instagram hesabı, takipçisi az olan bir instagram hesabı doğrulanır mı ?10.000 vb. takipçim var hesabımı doğrulayabilir miyim ? Onaylı hesap ihtiyacının tam mantığını anlamak gerek öncelikle. Taklit bir hesabın , asıl hesabın ulaştığı takipçi sayısına ulaşması çok zor bir ihtimaldir. Bu bile orjinal hesabı çok açık bir şekilde göz önüne serebilir. Öncelikle yazımızın tamamını inceleyiniz. Profesyonel değerlendirme ve destek için webmaster@ozengen.com adresini kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Şimdi konuyu detaylı olarak ele alalım.

İnstagram doğrulama simgesi nedir ? ne anlama gelir ? İnstagram Doğrulama simgesi ( Mavi tık) , arama ve profilde Instagram hesaplarının yanında görünen , hesabın ilgili kullanıcıya ait olduğunun onaylandığını gösteren bir simgedir. Anlamı, Instagram’ın bu hesabın tanınmış kişiyi, ünlüyü veya global markayı temsil eden gerçek hesap olduğunu onaylamış olmasıdır.Tanınmış kişilerin ve markaların taklit edilme olasılığı yüksek olduğundan, bu kişi ve markaları temsil eden hesaplar doğrulanır. Instagram topluluğundaki insanların takip etmek istedikleri gerçek kişi ve markaları kolayca bulmalarını istiyoruz.

Doğrulanmış hesaplar, Instagram deneyiminin gerçek kişi ve markalarla yaşandığından emin olmak için gerçekleştirilmiştir. Spam paylaşan, Topluluk kurallarına aykırı içerikler paylaşan, profil resmini veya biyografisini başka hizmetlerin tanıtımını yapmak için kullanan ya da herkese açık olmayan hesapların doğrulaa simgesi kaldırılabilir.

İnstagram ne diyor ?

İnstagram yardım sayfasında belirtildiği üzere doğrulama isteği talebinde bulunamazsınız. Şu anda sadece bazı tanınmış kişiler, ünlüler ve ticari markaların doğrulama yapmasına izin veriliyor. İnstagram ilk etapta doğrulama işlemi için bazı öneriler sunuyor. Doğrulama işlemi için ilk adımda yapmanız gerekenler;

  • Facebook hesabınızı instagram hesabınıza bağlayın.
  • Twitter hesabınızı instagram hesabınıza bağlayın.
  • İnstagram hesabınızda kimlik doğrulamasını yapın.

Diğer sosyal medya hesaplarınızla, instagram hesabınızı bağlamak, doğrulama işlemi için ilk etapta yapmanız gereken adımlardır. Hesabınızın size ait olduğunu ispatlayan her türlü işlemlerin ( cep aktivasyon, kimlik doğrulama) yapılması gerekmektedir. Tek başına instagram hesabına sahipseniz doğrulama adımına geçişiniz çok zor olacaktır.

Doğrulama sorunları

İnstagram geçtiğimiz şubet ayında doğrulanan hesaplarla ilgili ciddi yasal sorunlar ile karşılaştı. Bu süreçte doğrulama işlemlerine uzun bir süre ara verdiler. İnstagram her fırsatta gerçek kimlik doğrulamaları için yasal belgelerin ibrazını talep etmektedir fakat ünlüler ve firmalar bu tarz bilgileri instagram ile paylaşmak istemiyor.

Gerçek hesap sahipleri kimlik doğrulamalarını yapmadığı sürece hesap onayının kaldırılması sorunuyla karşı karşıya kalabiliyor. Hesabın gerçek sahibi olsanız dahi, çok fazla kullanıcı tarafından şikayet edilmeniz durumunda hesap askıya alınabiliyor veya doğrulama rozeti iptal edilebiliyor.

Büyük ve aktif takipçi kitlesine sahip olun

Hesap doğrulama işleminde en önemli gereksinim büyük ve aktif bir takipçi kitlesine sahip olmaktır. Bunu biraz da arz talep gibi görebilirsiniz. Tabi tek kriter olarak takipçi sayısı gösterilemez. 1.000 takipçi sayısına sahip olup, hesabı doğrulanmış işletmeler ve ünlüler de görebilirsiniz.

Aktif bir hesaba sahip olmaktaki kriter, doğal gelişim gösteren popüler hesaplardır. Hesabınızı doğru bir şekilde yönetmeniz durumunda takipçi sayılarınız artış göstererek, hesabınızdaki kullanıcı etkileşimleri de artacaktır. Bu durum tek başına hesabınızın doğrulanmasını dahi sağlayabilir. Ünlülerin bu kriterleri karşılaması diğer hesaplara göre daha kolaydır. Bu yüzden instagram da genellikle ünlülere ait hesapların doğrulanmış olduğunu görebilirsiniz. Ticari marka ve işletmeler bunun için, çeşitli kampanyalar ve kullanıcı etkileşimini arttıran aktiviteler organize etmek zorundadır.

İnstagram’ı sadece resim paylaşım sitesi olarak göremezsiniz ! İyi içerikler hazırlamaya gayret edin. İnstagram görüntü ağırlıklı bir mecra olduğuna göre , paylaştığınız resimlerin de oldukça kaliteli olması gerekmektedir. Doğru renkler ve doğru filtreler kullanmak dahi çok önemlidir.

Aktif olun

İnstagram doğrulama başvurusu yaptık ve değerlendirme aşamasına geldik. Yetkili kişiler hesabımızı incelediği zaman son bir ay içinde çok az paylaşım yaptığımızı görüyorsa, hesabımız onaylanmayacaktır. Hesabınızı ne kadar aktif kullanıyorsanız doğrulamanın o kadar çok gerekli olduğu ortaya çıkıyor. Aktif hesaplar, doğrulama işleminde popüler hesaplar kadar önemlidir. Aktif kullanılmayan bir hesabın doğrulanması için de gerek görülmeyecektir.

Hesabı aktif olarak kullanmanız çok önemlidir.

Politikalara uyumlu paylaşımlar

İnstagram politikaları ile uyumsuz hesaplar değil doğrulama, kapatılma riski ile bile karşılaşabilir. Özellikle doğrulama işlemini hızlandırmak için sahte takipçi satın alan ve sürekli spam aktiviteler gösteren hesaplar bu konuda kesinlikle kırmızı listeye eklenmektedir. Bu hesapların doğrulanma şansı yoktur.

Hesabınızda yapılan etkinliklerin politikalara uyumlu olması ve organik gelişim gösteren bir istatistiğe sahip olması gerçekten de instagram için çok önemli bir maddedir. Yazımızın başında 1.000 takipçim var instagram hesabım onaylanır mı ? sorusundan bahsetmiştik. İşte bu hesapların doğrulanmaması için hiçbir sebep yoktur. Tabiki bu bahsettiğimiz kriterlere uyması gerekmektedir.

Doğrulanmış hesaba sahip olmanın altın kuralları bunlardır. Profesyonel destek almak isteyen kullanıcılar bize ulaşabilir. webmaster@ozengen.com

Serkan ÇATALTAŞ

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. muhammet talha çelik

    Sayenizde hesabımı onaylattım teşekkürler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*