Anasayfa / Web Tasarım / Google Haritalar Embed Kodu Siteye Nasıl Eklenir

Google Haritalar Embed Kodu Siteye Nasıl Eklenir

Google Haritalar‘da belirlediğiniz bir konumu “Embed” kodunu kullanarak sitenize nasıl ekleyebilirsiniz ? Bu eğitimde sitenize istediğiniz bir adres bilgisini nasıl ekleyip kullanıcılarınızla paylaşabileceğinizi anlatağız. Web sitelerin iletişim bölümünde harita, sokak ve yol görünümü olan bir harita eklemek çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ziyaretçilerinizin veya müşterileriniz sizlere daha kolay bir şekilde erişmesini sağlamak için oldukça faydalıbir yoldur.

Reklamlar

Adres bilgisini kullanıcılarla paylaşmak oldukça kolay bir işlemdir fakat bunun için öncelikle işletmenizin veya paylaşmak istediğiniz konum bilgisinin Haritalar’a ekli olması gerekmektedir. Bunun hakkında daha önce yazmış olduğumuz “Google Haritalar’a firma nasıl eklenir ?” yardım makalemizi inceleyebilirsiniz. Firmanızı Haritalar’a ekledikten sonra aşağıdaki aşamaları takip ederek sitenizde adres bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Websiteme Google Haritalar’ı nasıl eklerim ?

Google haritalar’a giriş yapıyoruz.

Reklamlar

Haritalar’da sitemize eklemek istediğimiz öğeyi buluyoruz. Yazının başında belirttiğimiz gibi eklemek istediğiniz konumun haritalar’a daha önce ekli olması gerekmektedir. Belirli bir adresi paylaşmak istiyorsanız haritalar’a sağ tıklayıp “Burası neresi ?” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Paylaşmak istediğiniz alanı seçtikten sonra “Paylaş” seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan ekranda “Haritayı yerleştir” seçeneğine tıklıyoruz.

Oluşan kodu sitenize ekleyerek işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Soldaki seçenekten haritanızın boyutunu da belirleyebilirsiniz.

İşlemler tamamlandıktan sonra aşağıdaki gibi haritalar sitenizde görünmeye başlayacaktır. Embed kodunun görünümü aşağıdaki gibidir. Örnek görünüm orta büyüklükte hazırlanmıştır. Küçuk, orta, büyük veya özel boyut seçeneklerini kullanarak dilediğiniz boyutta hazırlayabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*