Anasayfa / Web Tasarım / Facebook App ID-API Key Nasıl Oluşturulur

Facebook App ID-API Key Nasıl Oluşturulur

Bugün, Facebook Application ID ne işe yarar ? Nasıl oluşturulur ? Sorularına cevap vereceğiz. Application ID, Facebook ile senktronize uygulamalar yapmanızı sağlar. Websiteniz için veya herhangi bir yazılımınız için Facebook ile entegre bir işlev kullanmak istiyorsanız, API key ile bu işlemi yapabilirsiniz. Özellikle website sahipleri, sayfalarına Facebook beğeni, yorum, paylaşma gibi özel uygulamalar kurarken bu işlemi yapmalıdır. Application ID ve Secret number, size özel bilgilerdir. Oluşturduğunuz uygulamanın güvenliği için bu bilgiyi başkalarıyla paylaşmayınız.

Reklamlar

Application ID oluşturmak ve düzenlemek için Facebook developer sayfasını kullanmanız gerekiyor.

Facebook hesabınızla oturum açarak developers adresine giriş yapıyoruz.

Reklamlar

App ID ve App Secret nasıl oluşturulur ?

Devolopers ekranına giriş yaptıktan sonra sağ üstte, profil resminizin hemen yanında bulunan ayarlar seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan menüde Add a New App – Yeni uygulama ekle seçeneğine tıklayın.

Application oluşturma ekranında, Display Name; alanına uygulamanız için bir isim verin. Contact Email alanına , uygulama hakkında istatistiklerin gönderileceği, herhangi bir sorun durumunda bilgilendirme maili gönderilecek olan E-mail adresini yazın.

İşlemleri tamamladıktan sonra Create App ID seçeneğine tıklayın. Birkaç saniye içerisinde uygulamanız oluşturulacaktır.

Uygulama oluştuktan sonra Dashboard ekranına tıklayarak App ID , App secret ve API version bilgilerini görebilirsiniz. Kodları senkronize edeceğiniz sistemde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Devoloper ekranında birden fazla uygulama oluşturabilir, bu uygulamalar için gerekli olan tüm ayarlara ulaşabilirsiniz. Twitter, instagram gibi platformlar için de ilgili resimli anlatımlarımıza ulaşarak işlemi yapabilirsiniz. İşlem hakkında sorularınız için bizlere yorum gönderebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*