Anasayfa / Web Tasarım / Adsense PIN Kodum Gelmiyor Çözüm Yolları

Adsense PIN Kodum Gelmiyor Çözüm Yolları

Reklamlar

Google Adsense başvurularında kullanıcıların en çok sıkıntı yaşadığı konulardan biri de “Adsense pin kodu doğrulama” işlemi. Pin doğrulama çoğu zaman kullanıcılardan kaynaklı, bazen de postanın geç gönderilmesinden dolayı uzamaktadır.

Pin doğrulama işlemlerinde belirli bir standart vardır. Gerekli koşulları karşılamanız halinde pin talep edebilirsiniz. Öncelikle Adsense hesabınızın ilk onay sürecinden geçmiş olması gerekmektedir. Bundan sonraki adımlarda ödeme yöntemi, hesap doğrulama, adres doğrulama gibi adımları takip etmeniz gerekmektedir. Pin doğrulama sırasında karşılaşacağınız sorunlar ve çözüm yollarını sırasıyla ele alalım.

Reklamlar

Adsense pin nasıl talep edilir ?

İlk pin gönderimi , hesabın gerekli şartları karşılaması durumunda otomatik olarak yapılır. Hesabınızı açıp ilk onay aşamasını geçtikten sonra 10 TL kazanç elde ettikten sonra pin kodunuz ilgili adresinize gönderilir. Bu sebepten hesabınızda kayıtlı olan adresinizin tam ve eksiksiz olarak girildiğinden emin olun.

Kazançlarınız doğrulama eşiğine ulaştığında, hesap bilgilerinizin doğru olduğunu onaylamak için ödeme adresinize bir kişisel kimlik numarası (PIN) göndeririz. Daha sonra, sizden bu PIN kodunu hesabınıza girmeniz istenir. Adres doğrulama ile ilgili daha fazla bilgi edinin.

Hesabınızda işlemleri yapabilmeniz için aşmanız gereken ödeme eşikleri:

  1. Adres doğrulaması (PIN) TL10
  2. Ödeme şekli girişi TL20
  3. Ödeme TL200
  4. Hesap iptali TL20

Gönderi adresi nasıl değiştirilir , düzenlenir ?

  • AdSense hesabınızda oturum açın.
  • Soldaki gezinme panelinde Ayarlar’ı tıklayın. Ödemeler’i tıklayın. Ayarları yönet’i tıklayın. “Ad ve adres” bölümünde Oluştur simgesini tıklayın.
  • “Adres” alanlarındaki ödeme adresinizi güncelleyin. Kaydet’i tıklayın.

Pin kodu hangi kargo ile gönderilir ?

Adsense pin kodu, PTT ile gönderilmektedir. Gönderimle ilgili sorunlar ve kontroller için PTT kargo ile iletişime geçebilirsiniz. Herhangi bir gönderi numarası olmadığı için , gönderi numarası ile sorgulama yapamazsınız.

Pin kodum gelmiyor ?

Gerekli hesap eşiklerini geçmiş olmanıza rağmen pin’iniz gelmiyorsa tekrar pin isteme hakkınız vardır. Yeni pin talep edebilmek için ortalama 4 hafta beklemeniz gerekmektedir. Bu süreyi kontrol etmek için  hesabınıza giriş yapın ve “Hesap bilgileri” sayfasını giriş yapın. Bu ekrandan en son ne zaman pin talebinde bulunduğunuzu görebilirsiniz.

Toplamda 3 kere pin isteme hakkınız vardır.

Pin sorunlarını gidermek için Adsense pin sorun giderici ekranını kullanabilirsiniz.

PIN Sorun giderici ekranını kullanabilirsiniz.

Alternatif doğrulama nasıl yapılır ?

Tüm PIN talebi hakkınızı doldurdunuz fakat hala gerekli kod elinize ulaşmadı mı ? Merak etmenize gerek yoktur. Adres doğrulama sorunlarında, alternatif doğrulama yöntemleri mevcuttur. Bu doğrulama işlemi malesef sizin tarafınızdan yapılmamaktadır.

Pin talep hakkınızı doldurduktan sonra ekranınızda manuel olarak alternatif doğrulama seçenekleri çıkacaktır.

Bulunduğunuz yere bağlı olarak, adresinizi kanıtlayan resmi bir belge gönderebilirsiniz. Resmi belge göndermeye uygunsanız AdSense hesabınızın ana sayfasında bunu nasıl yapacağınızla ilgili talimatların bulunduğu bir bildirim görürsünüz.

Tc kimlik kartınızı, faturalarınızı vb. belgeleri kullanarak da hesabınızı doğrulayabilirsiniz. Bunun için biraz sabırlı olmanız gerekmektedir. Hala sorunu çözemiyorsanız Adsense yardım forumunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bol kazançlar. Serkan.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*