Anasayfa / Web Tasarım / WordPress Uzantılı Siteler Nasıl Şikayet Edilir

WordPress Uzantılı Siteler Nasıl Şikayet Edilir

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi WordPress, dünyanın en çok kullanılan blog sistemlerinden biridir ve hergün yüzlerce kişi WordPress kullanarak ücretsiz olarak blog sayfaları hazırlayarak yayınlamakta. Hal böyle olunca WordPress uzantılı birçok web sitesi ile karşılaşabilirsiniz. Blog sitelerinin popülerliği ve kullanımı arttıkça , kötüye kullanım oranları da bu oranda artış gösterebiliyor.

Reklamlar

Kullanıcılar çok fazla bilgi sahibi olmadan dahil, kolayca blog siteler hazırlayıp yayınlayabiliyor. Bu içerikler her zaman faydalı olmuyor tabiki. Kimi zaman özel bilgilerinizi yayınlayan, spam yapan, zararlı içerikler yayınlayan veya telif haklarınızı barındıran içerikler yayınlayan yayıncılar ile karşılaşabilirsiniz. WordPress’in bu konuda yaptırımları oldukça nettir. Bu kategoriler içinde olan blog sayfaları için gerekli tüm yaptırımlar uygulanmaktadır.

Öncelikle ilgili linke giriş yaparak kötüye kullanım sayfasına giriş yapıyoruz. https://wordpress.com/abuse/

Reklamlar

Please enter your email: Alanına geri bildirim alacağınız mail adresinizi yazın.

Pease enter the full adress..: seçeneğine şikayet etmek istediğini blog adresinin tam adını yazın. Örneğin: https://siteadi.wordpress.com şeklide tam adresi yazınız.

Şikayet kategorinizi doğru bir şekilde seçiniz. Spam, yetişkin içerik, küfür, hakaret, şiddet içeren içerikler, telif hakkı gibi şikayet unsuru gerektiren kategorilerden birini seçin.

Şikayet nedeninizi detaylı olarak yazın “Bu seçeneği, makine veya rasgele oluşturulmuş blogları veya üçüncü taraf sitelere trafik çekmek için tasarlanmış etik olmayan ve ticari içeriği bulunan blogları bildirmek için kullanın. Bu, yalnızca diğer web sitelerinin arama motoru sıralamalarını yükseltmek amacıyla tasarlanmış blogları içerir. Bunu bildirme nedeniniz:”

İşlemleri tamamladıktan sonra Submit report seçeneğine tıklayarak bildirim işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

“Thank you. Your report will be processed shortly” uyarısını görüyorsanız başvurunuz alınmıştır. WordPress incelemeleri çok kısa süre içerisinde yaparak, ilgili mail adresinize yapılan yaptırımlar hakkında detaylı olarak bilgi maili göndermektedir. Şikayet oranları arttıkça sayfanın kapatılma veya askıya alınma oranı da artmaktadır. Ortalama olarak taleplere 24 saat içinde geri dönüş yapılmaktadır.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. çok faydalı bir yazı olmuş benim sitemin içeriklerini kopyalayıp 2 tane wordpress.com dan açılmış blog var bunları kapattırmak için ne yapmam gerekir

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*